boşuna.

eeg sonuçlarım iyi çıktığında, arkadaşımın kalbine gönderdiğim 3.05 mesajında “kafamı yeniden kırabilirsin” yazmıştım.

sonra kafamı yeniden kırdı…

ama başka bir mesajda da “seni yanıma alarak seni terkediyorum başka türlüsü mümkün olmuyor” yazmıştım.  yine öyle yapacağım. başka bir masala doğru yol alacağım arkadaşımla. üst görselimin çizeri ile konuştum bu sabah. bizi kartopu oynarken çiz dedim. bir kış kartpostalına sığalım arkadaşımla. noel’i unuturum belki böylelikle. birkaç gün içinde çizmeye başlayacak. noel’de yaşadığım hüznü ancak bu şekilde onarabilirim sanki. hala tam anlamıyla kırılmayı bekliyorum aslında, gönderdiğim kutunun dönmesini bekliyorum, neredeyse artık, bir türlü dönmedi. kutunun nerede olduğuna bakacak cesaretim bile yok. ağlamaktan bıktım. keşke bir yerlerde kaybolsa da hiç gelmese. ne bir kriz geçirmek ne de ağlamak istiyorum.

28 aralık cumartesi. dün ve hatta muhtemelen önceki gün nerdeyse yatağımdan hiç çıkmadım, hiç uyanmadım. uyanmak için bir sebebim de yoktu zaten. bugün becca ve kyle geliyor çocuklarla, bizim evde bir daha noel kutlayacağız. ben tamamen unutmuşum bunu ama eşim ve ailesi unutmamış. dün, ben uyurken evi temizlemişler, çoşkulu bir kutlamaya hazırlamışlar. annesi yemekleri yapmayı üstlenmiş bir de noel’de aldığım bazı oyuncakları görüp teselli bulayım diye masama dizmişler. bir de grinch masalı var tabi.

IMG_3054

özellikle oraya koymalarının bir nedeni var. bu kitabı, jubilee ve lazarus’a, noel’de okuyacağıma söz vermiştim. bu yazıdan sonra sesimi tonlayacağım. eşimin babası da grinch olacak. sanırım biraz eğleneceğiz.

IMG_3055

bazen hiç beklemediğiniz sanatçılar kalbinize giden şarkıyı söyleyebiliyor. “boşuna” çalıyor şu an. demet akalın’ın, tarzı dışında söylediği bu şarkıyı çok seviyorum. şu an arkaplanımda çalıyor.

“Boşuna üflemişiz o mumları, Boşuna kum olmuş ayaklarımız
Yağmurlar boşuna ıslatmış biz, Boşuna izlemişiz aşk filmleri
Boşuna gün doğmuş batmış, Boşuna sevmişiz kız çocuklarını
Mektuplar hep boşuna yazılmış, Boşuna beklemişiz yarınları”

alice harikalar diyarında “geçmişi değiştiremezsin, bundan ancak ders çıkarırsın” diyordu. yine de gerçek bir inanan gibi, son gücüme kadar savaştığım için, mutluyum.

sevgiler,

çocuk kalpli.

9 Comments

 1. Dora says:

  BRO yüreğine indirmek istemiyorum, iyi mi ediyorum halt mı ediyorum ama sevabına açıp bakayım dedim “EH012651746US“ kodlu postaya. Ankara’da görünüyor kargo. Reddedilmiş gibi değil?? Bence bu herifler dağıtıma bile çıkarmadılar bunu. Zaten düşmüş durumdasın bence arkadaşına git sor ne olduğunu, ortada bir tuhaflık var. En kötü biraz daha ağlarsın ama netlik yok şu an.

  Önce günün tadını çıkar sonra sakinleştiricilerini alıp yaz. Nolur heyecanlanma. Beni pişman etme bu bulduğuma.

  Like

  1. puercorde says:

   Tanrım…

   Like

   1. puercorde says:

    Ben de gördüm şimdi, ne kadar güvenilebilir bilmiyorum ama evet öyle gözüküyor. Ben 1 hafta önce kargo sistemden kaybolduğunda orada çalışan bir tanıdığıma sormuştum, geri dönmüştür, demişti. Ekrana bakıp titriyorum şu an. Keşke akşam üzeri söyleseydin. Becca’lar gelecek birazdan. Tanrım.

    Like

   2. Dora says:

    Bir sik doğru çalışmıyor ki, bu ülkede! tanıdığın yalan söylememiştir kesin dediği gibidir. Olm UPS falam yok muydu sen ne uğraştın posta ofisi ile bilmiyor musun burayı?? Ekşi Sözlük’te millet ortalığı yıkıyor Black Friday ürünüm gelmedi deyi.

    Günün tadını çıkar. Sakin ol. Akşam ilaçlarını alınca yaz arkadaşına.

    Dora 🤔

    Like

   3. puercorde says:

    Öyle yapacam. Becca’lar 5 gibi gider, ben de ilaçlarımı alır yatarım. Yattığım sırada da gönderim mesajı. İnanamıyorum şu olanlara. Gerçekten inanamıyorum. Aklımı tamamen yitirecekmişim gibi geliyor artık.

    Like

   4. Dora says:

    Sen yine şey yapma, çok heyecanlanma.

    Like

   5. Dora says:

    Ulan gene yedik bir bok, sana bir şey olursa sorumlusu benim, beni bulsunlar. Lakin fekat bu Arkadaş kişisi ile ilgili bir gönül ferahlığı var bende, kızdan buram buram iyi enerji alıyorum. Sen gene de çok şey yapma, nolur, lütfen.

    Like

   6. puercorde says:

    Ben de iyi enerji alıyorum hatta hasta yatağımda bile o enerjiyi hissedebiliyorum birkaç günden beri. Söylemeyeyim diyorum ama bu hem ona hem bana haksızlık. Hiçbir günahı yok sonuçta, haberi bile yok bu kutudan. Mutlu olması için gönderdim ama mutlu olup, olmayacağına bir şans tanımamış olacağım bu işi burada bırakırsam.

    Gene de çok zor, kalp atışlarım bozuldu şimdiden.

    Çok teşekkür ederim Dora, gerçekten çok teşekkür ederim. Seninle ilgisi yok bir şey olursa.

    Sevgiler,
    Çocuk Kalpli

    Liked by 1 person

   7. Dora says:

    Allah yüzüne baksın. Güzel haberler bekliyorum. 🥳

    Like

Comments are closed.