mutlu noeller.

bu sabah kafamda çanlar çalıyor. genelde noel sabahlarında çalar. bugün, 1 gün önceden çalıyor. aslında kafamda çalan çanlar, katolik düğünlerine ait, şu çan sesleridir:

bu sabah çalması ise ne ilginç. öldüğüme o kadar eminim ki, anlamsız geliyor. duymak istemiyorum ama zihnimde çalmaya devam ediyor. dün akşam noel kartpostallarımız gelmiş. amerika’da her yıl aile fotoğrafı çekilip, kartpostal olarak bastırılır ve sevdiklerinize dağıtırsınız. sanırım birazdan ne olursa olsun, onları kilisedeki posta kutularına bırakacağım. üzerlerini yazdım az önce:

IMG_2958

her ailenin, kilisede bir posta kutusu var. ilginç bir oluşum calvin kilisesi. kiliseden daha çok, türlü türlü aktiviteleri yapabileceğiniz bir sosyal mekan gibi. ben çok kilise diyemiyorum buraya. katolik kilisesinden sonra böyle oluyor sanırım.

bu arada sizlere yolladığım kartları, arkadaşım kargosunu yolladıktan 3 gün sonra size de postaladım. size de aile fotoğrafı gönderdim. arkadaşım, beni ne kadar unutsa da, o da bir ailem benim. ikinci evim hatta. size arkadaşım ile olan noel fotoğrafımız yolladım. animasyon olanı tabi. sadece size değil, dünyanın dört bir yerinde yaşayan arkadaşlarıma da dağıttım. hatta aralarında ilk defa konuştuklarım oldu, sırf başka ülkelere de bu kartı atabilmek adına.

bir de çok beğenmediğim 50 tane daha kartpostalım vardı. onları da kilisedeki çocukların listesini alıp yazmıştım. onları da ailelerinin, kutulara koyacağım. arkadaşımla çocukların elinde dolaşalım istiyorum. belki oradan biraz heyecan gelir de, günün geri kalanını uyuyarak geçirmem ve tadını çıkarırım. gelen noel mesajlarını cevaplar büyük bir içtenlikle cevap veririm.

iyiyim ben. daha iyi olacağım. dün çocukları “bugger off” diye kovmadım çünkü gelmediler.

hepinize mutlu noeller. 🧸

çocuk kalpli.

18 Comments

 1. theking1907 says:

  Mutlu noeller çocuk kalpli.

  Like

  1. puercorde says:

   Teşekkür ederim Sırrı, teşekkür ederim. 🧸

   Like

 2. Dora says:

  Mutlu Noeller BRO! Her günün Noel gibi olsun. Bambaşka bir sevgi işi dönüyor burada, farkındayız, biz seninleyiz, burdayız, seviyoruz bu hikayeyi, bu hikayeyi okumak bile keyif veriyor bizlere! Mucuk!!!

  Like

  1. puercorde says:

   Bu Noel değil ama bir dahaki mutlu olur umarım. Gerçek şu ki, fiziksel olarak kendime gelmeme 20 gün, duygusal olarak gelmeme 1 ay ve mutlu hissetmeme 2 ay var. Daha önce hiçbir Noel’e bu kadar kalbi kırık girmemiştim.

   Mutlu Noeller ama… Sen çok mutlu ol…
   Çocuk Kalpli. 🧸

   Like

 3. gökyüce says:

  Merry Christmas! Üzme kendini artık Olmadıysa olmadı, kendine odaklan azıcık. 🎄🎄🎄🎄

  Like

  1. puercorde says:

   İyi hissetmiyorum. Hissedemiyorum. Ne yapsam içine giremem ben Noel’in bugün. Ama lütfen sen kutla. Mutlu Noeller.

   Like

   1. gökyüce says:

    Ben beklemedim bugünün gelmesini sen bekledin. Sen kutla. Bu kargo posta işleri sıkıntı az önceki yazında yeniden teslim için gün ayarlandı da diyor?? Eminsin değilmi bu kargonun geri döndüğüne USPS federal bir büro yalan söyleyemez.

    Like

   2. puercorde says:

    Pazar günü kargo PTT Kargo’nun sisteminden çıkınca Türkiye’de akibetine bakabilecek, her daim sisteme girip kontrol edebilen birini aradım. Sistemden çıktıysa kabul edilmemiştir, geri dönmüştür, dedi.

    Şu an orta yerimden yarılıcam nerdeyse acıdan…
    Yazmak bile acı veriyor.

    Like

   3. gökyüce says:

    Bende üzüldüm 😞😞😞 Düştüğün şu durum benimde içimi yaktı birinin seni istememesi yada şöyle söyleyeyim birinin böyle bir sevgiyi istememesi arkadaşının sorunları olmadığına ne kadar eminsin? Manyak mı bu kız, nerde buluyormuş senden bizede haber versin kiloyla alalım. Git noel kutla çık bu kafadan. Noelden sonra üzülüzüleceksen. Bana kalsa hiç üzülmede üzülürsün bu kızı çok seviyorsun sen.

    Like

   4. puercorde says:

    Merhaba, sorun yok, sorunları yok. Benden daha duygusal biri belki benden bile daha iyi. Unutmuş demek ki. Başka bir açıklaması yok. Unutmuş.

    Yardım aldım, evimde huzur içinde yatıyorum. Çok daha yazardım ama gücüm yok. Son gücüme kadar savaştım, bunun için mutluyum.

    Sevgiler,
    Çocuk Kalpli

    Like

   5. gökyüce says:

    Geçmiş olsun comfort edeceğim derken göz çıkardım buda benim ayıbım olsun. Güzel uykular.

    Like

   6. puercorde says:

    Est. Siz de, bu bloğu okuyan diğer kişiler de her zaman yanımda oldunuz. Buna minnettarım ama bazı şeyleri avutmak mümkün değil ne yazık ki. Düşündüğümden çok daha ağır yara aldım. Konu Noel olunca, canım her zamankinden daha çok yandı. Ama dediğiniz gibi de seviyorum, ne yapsa bir şekilde unutuyorum zaten. Bu sefer biraz daha zamana ihtiyacım olacak sanırım. Tek şansım “Happy Holidays”e denk gelmesi oldu. Sonrasında da zaten Ocak ayının son haftasına kadar çalışmıyorum. Düzelir. Acıtır, kanar ama düzelir, hep düzeldi, yine düzelir. Şu an çok sıcak sadece. Acı soğumadı henüz.

    Dediğim gibi iyiyim. Sakinleştirildim, sahte bir huzurun içine kondum ama şu an buna ihtiyacım var Noel olduğu için. Size de Mutlu Noeller. Lütfen tadını çıkarın sakin gecenin. Ben bile tüm bu uykulu, yorgun halime rağmen şu an tadını çıkarmak için 1 saatte olsa ayık kalmaya çalışıyorum. Öyle bir gece bu.

    Sevgiler,
    Çocuk Kalpli

    Like

   7. gökyüce says:

    Bendende sana gelsin hadi bakalım https://youtu.be/Jjy3VOMZNi4

    Like

   8. puercorde says:

    Ben bu kalp kırıklığı ile çok yaşamam.

    Like

   9. gökyüce says:

    Arkadaşın masum kanı döktü yaraladı evet seni ama ölürsen daha çok üzülmezmi? Hani Çok duygusal biri diyordun? Bazı insanların gözü kördür, arkadaşın kör senin yoksa görürdü sendeki bu güzelliği. Anneni babanı eşini sincaplarını düşün. Bırak.

    Like

   10. puercorde says:

    Başıma bir şey gelirse tek nedeni o olmayacak. 35 yıldır zorluyorum bir şeyleri. 35 yıldır olmuyor bir şeyler. İyi bile dayandım. Bu arada bu mesajım, intihar mesajı felan değil, kendimi bir daha öldürmem lütfen evime polis yollama, zaten başım yeterince belada daha önceki müdahalelerinden dolayı.

    Like

   11. gökyüce says:

    Yok yapmam iyi ol yeterki ne biçim bir dünya burası, bir tane iyi kalpli ve mutlu insan yok 😞😞😞😞😞

    Like

   12. gökyüce says:

    Masum kanı döküldü burda gözümüzün önünde masum kanı döküldü 😞😞😞😞

    Like

Comments are closed.