nutcracker.

IMG_2848

tabii ki fındıkkıran oyuncağım da var! onsuz noel olur mu? aslında bu sabah düşündüm de, eşimin annesinin dediği doğru. noel’e kadar çok yüksekten uçup, 26 aralık’ta yere çakılıyoruz. gerçi 26’sında becca ve kyle gelecek, o gün bizde toplanalım, bir de bizim evde kutlayalım, dedik. bugün gidip onlara hediye alacağım. yeni yılda tombala oynama ve geceyi şehir merkezinde geçirme gibi bir planımız var ama aradaki 27-28-29-30 aralık, yatakta ağlayarak geçebilir gayet. noel’in kendisine has bir depresyonu var ya resmen.

bugün itibarı ile soğuk algınlığından kurtulmuş gibiyim. umarım bu yıl bir daha böyle kötü hasta olmam. çok daha dikkat edeceğim kendime. tişörtün üzerine hep kalın bir şey giyip, arabam da da ekstra kalın şeyler taşıyacağım. bere, eldiven ve atkı da tabi. gerçekten ne zaman ne olacağı belli olmuyor burada. annemle konuşuyoruz diyor ki bugün hava çok serindi, 10 dereceye kadar düştü, kombiye rağmen üşüdüm evde. yani böyle birine ben buradaki göl etkisini anlatamam. anlatamıyorum da zaten. günde alakasız bir şekilde 2-3 kere kar yağıp, eriyor. şu an hissedilen sıcaklık -16 derece. 10 dereceyi bırak, 0 derece olsa yürüyüşe çıkarım hava sıcak bugün diye. rüzgar yoksa tabi, rüzgar varsa göl etkisi, nemli soğukla iliklerinize kadar hissettiriyor soğuğu. şu an tahminim dışarıda nemli soğuk var, o yüzden hissedilen -16. yoksa bu ocak ayının sonlarının soğuğu. bir de ek vitamin takviyesi satın aldım dün sergiden gelirken. bağışıklık sistemim çok kötü durumda.

IMG_2850

günde bir kaç kere mentollu diş ipi ile temizliyorum diş aralarımı. bir tane bile hastalık yapıp, saklanan bakteri kalmasın istiyorum. mentollü olanı inanılmaz temiz bir his veriyor. türkiye’de var mı bilmiyorum bunlardan ama varsa alın. bir kere kullanınca hep kullanacaksınız emin olun.

bu yılın en sevdiğim yanı, belki de tek sevdiğim yanı bu blog oldu. çok keyifli bir yer haline geldi. sabahları uyandığımda ilk iş gelen twitter’ıma gelen yorumları okumak oluyor. bazen buraya da yorumluyorsunuz. çok teşekkür ederim. hepsini okuyorum, elimden geldiğince cevap vermeye çalışıyorum ama inanın bazen mümkün olmuyor. ben diye başlamıştım, ben ve arkadaşım, oldu bloğum. hep 5 yaşında ve hep yollarda, oldu. hep 5 yaşındaki çocuk, hep yollarda olan arkadaşını anlatıyor, anlatacak. noel’e kadar sayfaya özet biyografilerini de girmiş olurum karakterlerin. benimki hazır ama arkadaşımınkini yazmadım henüz.

bu arada, eskisinden daha çok yazabiliyorum, çünkü görsel konusunda güvenim arttı kendime. artık tüm görselleri kendim çekiyorum. çektiğim görselleri de daha kendimden emin yüklüyorum.

Screen Shot 2019-12-19 at 07.57.58

kargo en son 2 gün önce frankfurt’taydı. bu, şu an türkiye gümrüğünden geçiyor demek. eğer birisi o kutuyu açar, sırf içinden para koparabilmek adına her şeyi didik didik eder, özenle koyduğum şeyleri yerinden oynatırsa, o kişiye gerçekten hakkım helal değil. hediye olduğu heryerinden belli olan bir kutu gönderdim. bir yandan da kutunun eve ulaştıktan sonraki akibetini düşünmeye başladım. çünkü kapıya bırakılan not kutunun kimden geldiği söylemiyor. annesi aramızın kötü olduğunu biliyorsa, postanede kutunun benden geldiğini öğrenince ne düşünür acaba. bir de kadından para isteyecekler diye ödüm kopuyor zaten. o an arkadaşımı arayabilir ve kutu konusunda ne yapmak istediğini sorar. arkadaşım da kesin geri gönder, der. bende nöbet geçirir hastanelik olurum.

işte bu kafamda dolaşan olası felaket senaryosu…

yani türkiye cumhuriyeti, vatandaşını koyduğun şu durumu görüyorsun değil mi? yani burada 1 dolar tam olarak 1 dolar. yani bir şeyi kafamızda 6 ile çarparak almıyoruz. 50 dolarlık bir şey aldığımızda, bunun değeri 300 türk lirası demiyoruz. ama türkiye cumhuriyeti gümrüğü bu şekilde çalışıyor. böyle bir şey yapmaya hakkı yok. bu, bana göre çok ciddi bir hukuksuzluk. tüm etiketleri söktüm ama, ne olacak gerçekten bilmiyorum.

okuyan herkese mutlu günler,

çocuk kalpli

IMG_2857

9 Comments

 1. Dora says:

  “ Ben ve Arkadaşım” olarak düşünmüştüm ama seninki de olur. Ünlü olmasa bari bu blog, o zaman kapatırsın sen bunu.

  Like

  1. puercorde says:

   Onu da düşündüm, bu saatten sonra bu siteyi silemem ama Twitter’mı silebilirim ve bloğu yine farklı bir dilde Çocuk Kalpli anlamına gelen bir kullanıcı ismi ile değiştirebilirim. Sadece Twitter’ı kaybederim böylelikle. WordPress’teki takipçilerim kalır. Bunun da planını yaptım yani hehe.

   Like

 2. theking1907 says:

  Bu blog olmazsa biterin. Akşamları çekirdek çitleyerek okuyorum, can sıkıntısına bire bir. Amerika dizisi bura sanki. Görsellerin iyi, herşeyin iyi, en iyiside şu hastayken camına gelip bakan sincapların ayak izleri. Film gibisin ÇocukKalpli.

  Kutunun ulaşması için dua okuyorum. Senin kutun ulaşmazsa kimsenin ne kutusu ne duası ulaşır. Çok dikkatle takip ediyorum. Konu artık inanç meselesi haline gelmiştir.

  Like

  1. puercorde says:

   Ben de biterim. Yeni bir dünya kurdum kendime burada ve bu dünya birgün arkadaşıma miras olarak kalacak. Çok teşekkür ediyorum, bu tür yorumlar aldıkça ne kadar mutlu oluyorum kelimelerle anlatamam.

   Bilmiyorum ne olacak. Sadece mutlu olmasını istedim ama bu yüzden hayatımı bile kaybedebilirim. Ne yapacağımı bilmiyorum, yine boyumu çok aşan sulara attım sanırım kendimi.

   Like

   1. theking1907 says:

    Son yazıyı yoruma kapamışın ama sana bir iyi birde kötü haberim var çocuk kalpli. Ptt kargoda görünüyor kargo ben az önce baktım. Arkadaşının adı a ile başlıyor soyadıda ka. Kötü haber 28 Lira ödeme çıkmış. Sakinleş azıcık panik yapma bak!!

    Like

   2. puercorde says:

    Çok çok teşekkür ederim Sırrı, nabzımı saatle kontrol ederken bu yorumun saate düştü, bilgisayara koştum bana da mail gelmiş USPS’den. Umarım kalbinden ne geçiyorsa kabul olur. Şu an biri benim için o vergiyi ödeyebilir mi diye bakıyorum, 28 TL çok bir para değil ama 1 TL’de olsa sorun olacak bana. Umarım başkası ödeyebiliyordur. Çok çok teşekkür ederim, gün içinde yazıcam tekrar!!

    Like

   3. theking1907 says:

    Koyabilecekleri en düşük ücreti koymuşlar eğer 90 dolar kargo ücreti ödediysen biri sana iyilik yapmış gümrükte bak allahın iyi kulusun görüyor musun? Allah yardım ediyor

    Like

   4. puercorde says:

    Ya öyle de, en düşük yurtdışı gümrük ücreti 57.7 TL diye okumuştum. Bu 28 TL rakamı ne kadar realistik emin olamadım. Gerçi ürün bedeline 0 dolar yazmıştım. Yediler mi acaba, yoksa birisi gerçekten iyilik mi yaptı? Ben ödeyemiyormuşum ne kadar olursa olsun yalnız, derdim hiç bitmiyor. Neyse, en azından belirsizlik biraz da olsa azaldı. Çok teşekkür ederim Sırrı!!!

    Like

   5. theking1907 says:

    Ben sana diyeyim biri net bir şekilde iyilik yapmış. diyordun ya çocuk kalpli biri açar diye çocuk kalpli biri açmış açtığı gibi kapamış kutu vergisi almış ben sana diyeyim.

    Like

Comments are closed.