white christmas.

birkaç gün önce, haberler: kar fırtınası michigan’ı pas geçti bu yıl beyaz noel (white christmas) yaşanmayabilir, diyordu. şu an evin önü:

IMG_2699

işte böyle bir yerde hasta olmamaya çalışıp, başaramıyorum. dünden beri yatıyorum, 1 saat önce de iğne olmaya gittim ama zerre düzelme yok durumumda, hatta kötüleşme var, boğazım için verdikleri swish and swallow içeceği yüzünden kustum. nystatin’miş ismi.

IMG_2716

doktorlar, boğazıma aletlerle baktıklarında bir şey göremiyorlar. herhangi bir kızarıklık, şişlik veya iltihap belirtisi yok, sadece acı var, her yutkunmada acı veriyor. yüksek ateş ve halsizlik var. tylenol kullanamıyorum çarpıntı yaptığından dolayı. yüksek ateşle mücadele ediyorum, sürekli kabus görüyorum.

mutsuzum da çünkü şu an noel aktivitelerine katılmam gerekiyor ve ben yatağımdan çıkamıyorum. bir ara uyanıp, ağladım dün gece. hastalık psikolojimi de bozdu sanırım. kutu için şimdiden ağlamaya başladım. yeni bir hayal kırıklığına doğru kanat çırpıyorum sanki şu an.

kutu ise an itibarı ile ya uçakta, ya da uçağa konmak üzere:

Screen Shot 2019-12-15 at 10.47.02

iyi hissetmiyorum şu an. sanırım hastalıktan saçmalıyorum. biraz daha uyuyayım, belki daha iyi gelir.

sevgiler,

çocuk kalpli

4 Comments

 1. theking1907 says:

  Geçmiş olsun Çocuk Kalpli, dua ediyorum senin için. Beni artık kutunun ulaşması kesmez, arkadaşın dönsün istiyorum.

  Liked by 1 person

 2. Dora says:

  Kutuyu takip etme zanımca, kaç ay bekledin Noel diye, tadını çıkar, hevesini al. Bir de bağışıklık sistemin çok kötü BRO senin, iyi beslenmiyor musun nedir?

  Like

  1. puercorde says:

   Bağışıklık sistemi ile alakası yok, tüm hayatı boyunca Türkiye’de yaşamış birisi için

   Like

   1. puercorde says:

    zor kış koşulları var burada. Hava ne zaman soğuyacak, anlayamıyorsun. Tahminler de net bilgi vermiyor. Bugün hiç beklemiyorduk, kar yağdı mesela. Bir de ben giyinmeyi çok sevmiyorum. Öyle olunca hiç bitmiyor bu soğuk algınlığı olayı.

    Like

Comments are closed.