toronto.

seni en çok bugün hissediyorum ve bu tarifsiz bir mutluluk benim için. en çok dışarıda ve sokaklardaymışsın meğer. gerçekten merak ediyorum, bu dünyada yokluğunda bile mutlu edebilecek böyle kaç kişi var?

söz veriyorum, bundan sonra daha çok dışarıya çıkacağım…

çocuk kalpli (toronto, kanada)

3.05 mesajında yazdığım gibi toronto’ya gittik bugün. yani çok ilginç, bir iki gün önce umarım arkadaşımın ruhu bir yerlerden çıkar içime girer diye serzenişte bulunmuştum. bugün gerçekten içime girmiş gibiydi sabah. öyle bir heyecanla kalktım ki anlatamam. bugün, sanki gerçekten oydum. tüm gün boyunca sanki onun ruhuyla dolaştım. sıkıca giyindim dondurucu soğukta dolaşabilmek için ve toronto’da geçireceğimiz zaman kısıtlı olduğu için, toronto’yu tam kalbinden vurabilmek adına, hemen kendime hedef belirledim. noel olduğu için toronto christmas market’e gittik. sabah da oradaydık ama akşam ışıklarında kendini buldu mekan.

IMG_2208

internetten satın aldığımız premium bilet sayesinde üşüdüğümüz anlar sıcak lounge’lara girip ısınma ve sıcak çikolata içme fırsatımız oldu. toronto da göl etkisi altında olduğu için, nemli soğuğu var. aynısını bizde michigan’da yaşıyoruz. rüzgar olduğu zaman michigan gölünün üzerinden gelen su havaya tutunuyor ve dışarısı 0 dereceyse hissedilen -10’a kadar düşüyor.

IMG_2198

noel’e 18 gün:

IMG_2200

heyecanlıyım. yerimde duramıyorum. yılın en sevdiğim günü noel. özellikle noel arifesinde harika bir huzur ve dinginlik içinde buluyorum kendimi. bu akşam, birkaç gün önce yayınladığım anketin sonuçlarını paylaşmak istiyorum. ben hepsini çok sevmiştim, birini diğerinden ayırmam mümkün değil ama merakınızı gidermek adına sonuçlar:

1 numara : benim için süpriz oldu açıkcası. ama en kalbimden gelen o gibiydi, tatlı bir isyandı.

Screen Shot 2019-12-05 at 09.12.19

2 numara: bu 3.05 mesajının iki önemli özelliği var. birincisi: yeşil kuzey ışıkları altında yazıldı. ikincisi ise: insanlar “hayal” diye adlandırırken bu ışıkları, çocuk kalpli de kendi hayallerini düşündü. arkadaşından başka hayal kurmadığını farketti. bu hayal de sadece yanında olabilmekti…

Screen Shot 2019-12-05 at 09.10.21

3 numara: kız çocuğu. bunu yazdıktan sonra ağlamıştım. çocuk kalpli tam olarak böyle seviyor çünkü…

Screen Shot 2019-12-05 at 09.09.29

4 numara: yollar. arkadaşımı en iyi tanımlayan şeylerdir yollar. o yollara aşık biri. hayattaki en büyük zevki yolda olmak. burada ise çocuk kalpli’nin sürekli kaçmayı denediği ama her seferinde yakalandığını anlatıyor. gerçekten 2 milyon kere vazgeçtim. her vazgeçişimde daha çok severek döndüm.

Screen Shot 2019-12-05 at 09.12.58

5 numara: başka bir kaçış çaresizliği. çocuk kalpli kendisi de farkında artık kaçamayacağının ama canı yandığında yine de bir yere gitmek istiyor. çözümü arkadaşını da yanına alıp yeni bir yolculuğa çıkmakta buldu.

Screen Shot 2019-12-05 at 09.10.55

6 numara: seramik hırsızlığı. insan sevdiğinin mutluluğu için her şeyi yapıyormuş. hatta kendine hiç yakışmayanı, kendine yapılsa kıyameti koparacağını bile. birisi yorum yapmıştı, o senin maviliğinde huzur bulsun, sen onun kırmızılığında hayatta kal diye. ahh keşke…

Screen Shot 2019-12-05 at 09.13.46

7 numara: taht. neden delirdiğim gayet ortada değil mi? yine okuyucularımdan birisi böyle bir şey için ömrümü veririm yazdı. ben de verdim zaten.

Screen Shot 2019-12-10 at 19.18.28

8 numara: başka bir sevimli isyan. ayrıca burada yazdığım gibi rüyamda gerçekleşti bu olay. arkadaşımın bebekliğini gördüm. benim için çok önemli bir 3.05’ti.

Screen Shot 2019-12-05 at 09.11.19

9. numara: şükran günü. çocuk kalpli, arkadaşı ile yaşadığı hüznü, başkası ile yaşayacağı herhangi bir mutluluğa değişmeyecek kadar seviyor arkadaşını.

Screen Shot 2019-12-05 at 09.14.43

10 numara: ikimiz de çok güzeldik ama bir türlü başaramadık bir arada kalmayı.

Screen Shot 2019-12-05 at 09.14.11

okuyan herkese sevgiler,

çocuk kalpli.

 

6 Comments

 1. gökyüce says:

  Arkadaşın takdir edilesi biri, güzelden çok benim için bu. Senin gibi birinin tüm ilgisini kazanmak kolay değil. Saygı ile sevdirmiş kendini. Helal valla ben kimseye ne böyle hissettirenildim nede senin gibi kadir kıymet bilen biri oldu hayatımda. 40 yılda bir gibisin çocukkalpli.

  Like

  1. puercorde says:

   Teşekkür ederim. Yani aslında bloğu ilk okuyan çok yalnız, kimsesiz olduğum için, sadece bir kişiyi tanıyıp onu takıntı yaptığımı düşünüyor. Ama alakası yok, Çocuk Kalpli aslında çevresi çok kalabalık biri.

   Bugünlerde kendime “ben ne yapıyorum ya” diye soruyorum. Ne yaptığımın ben de farkında değilim artık. Kapıldım gidiyorum. Gerçekten büyülü biri o, 5 yıl önce hayatından çıktığın birine böyle hissettirebilmek kolay bir şey değil.

   Sevgiler,
   Çocuk Kalpli 🧸

   Like

 2. Omerbalik555 says:

  Harika mesajlar.. Ne güzel bir dünyan var senin.. Astral Seyahat paylaşımlarından sonra merak uyandırdı bana kişiliğin, okuya okuya buralara kadar geldim, nasıl biri olduğun merak uyandırdı, nasıl hissetmeliyim, nasıl düşünmeliyim ki çocuk kalpli gibi astral seyahat yapabileyim notları aldım beynime. Ben böyle biri olamam. Tüm ömrüm boyunca uğraşsam şu saflığa ulaşamam. Benim astral seyahat işi iptal.

  Ben bu 3.05 mesajlarını arkadaşına mutlaka ulaştırman gerektiğini düşünüyorum. Ne harika hisseder kendini insan böyle sevilince. Ölünce bırak bari.. yaşarken bırakmayacağım diyorsan, siteye arkadaşıma yazar üzülmeni istemiyorum diye bir not bırakırsın..

  Like

  1. puercorde says:

   Merhaba,

   Olmaz diye beyninize olumsuz sinyal göndermeyin. Kişilikle ve saflıkla ilintili olduğunu düşünmüyorum ben, huzurla ilgili olduğunu düşünüyorum, mutlulukla gelen huzur ya da mutsuzlukla gelen huzurla en güzel seyahatlerimi gerçekleştirmişimdir bu hayatta. Tek unsur huzur inanın.

   Mesajlar için olan yorumunuza çok teşekkür ederim. Olursa miras bırakma gibi bir durumum olacak sanırım. Onun dışında, inanın bu mesajları göndermeyi, sahte bir profil açıp tek bir sosyal medya hesabına bakamayacak kadar yıldım, son şeylerden sonra.

   Sevgilerle,
   Çocuk Kalpli

   Like

 3. thorcracker says:

  Arkadaşınızın yerinde olmak istedim.

  Liked by 1 person

  1. puercorde says:

   Bunu sanırım en az 100 kere duydum. 🙂
   Sevgiler.

   Like

Comments are closed.