do you see what i see?

büyük gün. noel süslemelerine başlıyoruz. aslında heyecandan çok daha erken kalkmam gerekiyordu ama uykum bölündüğünden sanırım, bir türlü uyanamadım. bir şey uyandırdı gene. gece 3.04’te kalktım ve arkadaşıma 3.05 mesajı attım. gücüm sadece “seni seviyorum” demeye yetmiş. hatta anadilim türkçe’ye bile hatırlamamışım o an. neyse umarım hissetmiştir. sonra sabah 5 gibi bir kabustan uyandım. 10-15 dakika düşünmekten uykuya dönemedim.

ben rüyamda andrea’yı çok görmem. hayatımın 13 mayıs’ı olan arkadaşımı çok aramıyorum rüyalarımda çünkü aklım da kalbim de şu an bildiğiniz gibi 31 temmuz’dan yana. dün gece andrea ile konuşuyordum. andrea beni “be prepared, she is coming to you” diyerek uyarıyordu. (hazırlıklı ol, sana geliyor) gelen kişi de kadın. bu şekilde gelebilecek ve andrea’nın beni uyarabileceği tek kişi tanıyorum. bu dünyada en nefret ettiğim kişi. umarım kabustur sadece. çünkü ona açıkça söylemiştim bir dahaki karşılaşmamızda ikimizden birine bir şey olacağını. eşim de söylemişti. hatta emanuel ile de konuşmuştuk, sana hiçbir şey yapamaz, şu an kanada’daki tüm hayatını katolik kilisesine borçlu, seni nasıl sevdiğimi biliyor, sıradan bir adam değilim artık, mahvederim onu, bunu biliyor demişti.

kabus herhalde. aslında şu bloğun linkini atmak istediğim tek kişi şu dünyada. arkadaşıma olan sevgimi görsün, kalp krizi geçirsin, yaptığı kötülüklerin ters teptiğini, arkadaşımı daha çok sevdiğimi görsün istiyorum da, gider onun canını sıkar, onu bunaltır. onun canının sıkılması da bu dünyada istediğim en son şey.

whatever, bugün ilk iş noel ağacımızı kesmeye gideceğiz. michigan’da plastik noel ağacı kullanılmıyor çok, burada gerçek noel ağacı kesiyorlar, noel ağacı tarlaları var, gidip noel ağacınızı bir ücret karşılığında kendiniz kesiyorsunuz, noelde kullanıyorsunuz, noel bitince şöminede yakıyorsunuz. gelenek bu şekilde. bana hala tuhaf geliyor tabi noel için ağaç kesmek ama dediğim gibi tarlası var, bir yılda büyütüyorlar ilaçlarla, sonraki yıl yenisini ekiyorlar. (fotoğraflarını paylaşırım)

hem emmet da çok mutlu olacak. tüm dallarını kemirir diye düşünüyorum. bayılıyor tahta kemirmeye. mutfağın tüm cam kenarlarını yedi. kımıl zararlısı. kendi 25 dolar, en az 1000 dolarlık hasar verdi. ama hayvanın verdiği mutluluk dünyada hiçbir şeyde yok. eşim de ben de emmet’ı görünce mutlu oluyoruz. bu kemirme olayından onu uzaklaştırmak için sesimizi hayalet tonuna ayarlayıp peşinden koşuyoruz. korkmuyor tabi. dünyadaki en gerizekalı iki kişinin onu satın aldığını düşünüyor muhtemelen.

başladık…

IMG_1541

aslında mutfak havlusu ama ben galatasaraylı olduğunu görünce yüz havlum olarak kullanmaya karar verdim.

bunu da sereceğim gün tamamen aydınlanınca, şu an karanlık.

IMG_1542

ben beyaz çarşaf ve yastıklarla kullanılabilir olduğunu düşünüyorum çünkü tamamıyla kırmızı değil. yorganın üzerinde beyazlar var. sadece ağırlığı konusunda emin değilim. çünkü çok alıştım fotoğrafta görünen beyaz ağır battaniyeye. beni altında ezince çok rahatlıyorum.

mutluluktan delirebilirim. geçen sene çok eğlenememiştim malum nedenlerden dolayı. şimdi sağlıklıyım ve tadını sonuna kadar çıkaracağım!

okuyan herkese mutlu cumalar,

çocuk kalpli.

6 Comments Add yours

 1. gökyüce says:

  Hakların var güzelim polise eşgalini ver evin yakınına gelir gelmez tutuklarlar. Bulaşma hiç sal gitsin hatta açık açık yaz gelirse aklımı peynir ekmekle yedim onu seviyorum işte ohhh diye verme burayı paylaşma burayı

  Like

  1. puercorde says:

   Benzer bir şey yaptım bu sabah. Facebook kapak fotoğrafımı buradaki üst görselimle aynı yaptım. Görsün, öyle bir niyeti varsa bile defolsun gitsin diye.

   Ev kapımın yanındaki dolapta tahta beyzbol sopam var, ona saklıyorum, polise bırakamam onu gelirse, zevkini kendim almak istiyorum.

   Like

  2. puercorde says:

   Bu arada demek akımı peynir ekmekle yediğimi düşünüyorsun. Öyle valla. Olayım baya net benim. Aklımı kaybettim onsuzluktan. Ne yaptığımı artık kendim de bilmiyorum.

   Like

   1. gökyüce says:

    Ben bu sevginin yoltutuşunu seviyorum. Masallardaki gibi bir sevgi gerçek dünyada yok böyle şeyler dünyada yok senin gibi insanlar hep dua ediyorum şu kız çocuk kalpliye dönsün diye.

    Liked by 1 person

   2. puercorde says:

    Şu yorumu okuduğumda arka fonda bu şarkı çalmaya başladı diyeyim. https://open.spotify.com/track/3XHZmB0Ti0TF8H2dwqGR5w?si=96CEZvIvSoaRK9XA2H5Chg

    Off ne yapalım ya, dünya her istediğinin olacağı bir yer değil belki. Hem insanların ne dertleri var, dünden beri kuruyemiş bile alamayan teyzeye üzülüyorum. Kalbime saplandı o kuruyemiş olayı. Ben burada sincaplarımı besliyorum kuruyemişle. Zoruma gitti.

    Like

   3. gökyüce says:

    😔😔😔😔 Gördüm o haberi 😔😔😔😔

    Like

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.