silent night (launching)

bugün sonsuza dek sürdü yine. tam iyileşemedim bir türlü, böyle ne tam olarak hastayım ne de tam olarak iyiyim, nereye doğru döneceğim belli değil bir haldeyim. neyse ki haftanın ilk günü sorunsuz geçti hatta doktorumu da çıkardım arada. onun bana iyi haberleri vardı, benim de ona iyi haberlerim vardı. mutlu bir sohbet oldu. tek sıkıntı gördüğü benimle kola şu an. eşimin babası beni ikna etmek adına eğer bir yıl kola içmezsem bana istanbul’daki aracımın aynısını alacağını söyledi de boş yani, onu istesem kendim de alırım 1 yıl düzenli çalışarak. ama gene de iyi teklif, bunu bir yere yazalım. blog görselimde olduğu gibi yazı çalışmalarıma başladım gün itibarı ile. bugün işten sonra bana kaligrafi öğreten hocamın yanına gittim çünkü noel kartlarını kendi atölyesinde basmasını istemiştim, benim internette bastırdıklarım çok kötüydü. ucuz şeyler kötü oluyor. yani iki kartın arasındaki fark nerdeyse uçurum. buradaki fotoğrafta daha net görünüyor:

IMG_1340

ama iyi oldu bu kötü basım kartlar. kilisedeki çocuklara dağıtacağım bunları. hepsine kaligrafi ile türkçe mutlu noeller yazacağım, isimlerini yanına ekleyip. hem türkçe bir kelime öğrenecekler, hem arkadaşımla çocukların ellerinde gezmiş olacağız. en güzeli de dünyanın dört bir yanına göndereceğim kartları da kaligrafi ile yazıp göndereceğim bu vasıtayla. ilk çocuklarla başlayıp sonra hız kazanınca sonra arkadaşlarıma geçeceğim. şu ana kadar 22 tane ülkeden arkadaşıma ulaşıp adreslerini aldım. bazılarından da cevap bekliyorum. umarım 30-35 farklı ülkeye gidecek bu kartlar. (buradan bana adresini ileten 12 kişi oldu, onlara da yollayacağım, bu yazıyı okuduğunuzda siz de hala posta adresinizi email aracılığı ile gönderebilirsiniz, aralık’a kadar vaktiniz var, aralık’tan sonra maalesef vaktim olmayacak)

öyle dünyanın dört bir yanına dağılacağız arkadaşımla. kendimi evleniyormuş gibi hissettim bugün. düğün davetiyesi gibi isim listesi çıkarırken dakikalarca güldüm kendi kendime.

hepsini kaligrafi ile yazacağım!!

az önce arkadaşıma yollayacağım kartı yazmaya başladım. tam çocuk kalpli bir geri dönüş oldu. yazın arkadaşımın “strike back”inden sonra bir daha kaligrafi yazmam sanıyordum ama yine aynı heyecanla kalemi kağıdı yeniden elime aldım.

IMG_1334

aynı ruh aynı hava…

şu an hazırladığım hediyeyi mutlu olman için gönderiyorum, bu doğru. lakin şunu da itiraf etmem gerekir ki; noelde aklına gelmek de istiyorum. tüm yıl boyunca aklına getirme beni, sorun değil ama ben o gün aklında olmak istiyorum. bu hayatta sevdiğim tüm şeyler o gün birleşiyor benim. oyuncaklar, pijamalar, noel ve sen. 

yani bil ki 24’ün 25’e döndüğü o soğuk aralık gecesinde tüm kalbimle sana geliyorum. bu hayatta annemden sonra en çok sevdiğim şeye…

o gün beni hatırla ne olur…

çocuk kalpli

bu sefer düşündüğünüz gibi bir beklenti içinde olmayacağım için hayal kırıklığına da uğramayacağım. ama bir yandan da bu 3.05 mesajında olduğu gibi bir miktar da olsa beni o gün hatırlasın istiyorum çünkü hiçbir şekilde aklında yokum. bambaşka bir ülkede, bambaşka bir hayatı var yani, orada aklına gelebilecek en son şey benimdir muhtemelen ama o gece beni hatırlamasını çok istiyorum. o günkü 3.05 mesajını gece 3.05’de kalkıp yazacağım. kutsal ve sakin gecede. benim için yılın en önemli günü. buradaki tabiatımdan da anladığınız gibi en sevdiğim de gün, çünkü oyuncaklar, noel ve pijamalar aynı gün içinde birleşiyor. noel gecesi sanıyorum eşimin ailesinin evinde kalacağız. orada da odalarımız var. onların evi soğuk oluyor daha büyük olduğundan. orada kırmızı pijamalarımı giyebiliyorum ve onlarla uyuyabiliyorum. gece mutlaka kalkıp bahsettiğim mesajı buradan yazacağım, sonra en sevdiğim fotoğrafına bakıp uyumaya devam edeceğim. sabah da bana alınmış bir sürü oyuncak olacak. kırmızı pijamalarımla onların hediye kutularını açacağım.

heyecanlıyım ben. çok heyecanlıyım hem de! umuyorum ki arkadaşım o gün beni hisseder. noel hediyesi sadece süs kısmı olur işin, vermek istediğim mesaj kalbi üzerinden gider.

bu yazıyı bu şarkı ile okuyun lütfen. bu şarkıları da boşuna paylaşmıyoruz burada, hehe.

okuyan herkese mutlu geceler,

çocuk kalpli

6 Comments

 1. Şarkıyıda dinledim hehe (:

  Like

  1. puercorde says:

   Harika birisiniz! 🧸

   Like

 2. Dora says:

  Ulan harbi kayınpederin gözünün içine bakıyor, adam iyiliğin için araba alıyor olaya bak.

  Benimkini iyi süsle, odama yapıştıracağım.
  Dora 💁‍♀️

  Like

  1. puercorde says:

   Ay evet, eşi de öyle, ne buluyorlarsa bende artık. Uğraşılacak insan değilim aslında yani. Ben zaten alacağım o arabayı, İstanbul’da birkaç yıl kullanırız diye almıştık pat diye Amerika’ya gelince içimde kaldı açıkcası. Buraya gelince de ya işte bir sürü araba var, ne gerek vara döndü olay. Kızdım buna ben.

   Kenarlarına ayıcık çizeceğim seninkini yazarken…

   Çocuk Kalpli

   Like

 3. theking1907 says:

  Geçmiş olsun hocam bana kızsanda yazılarını hala zevkle okuyorum paylaştığın şarkılarıda açıyorum zevkli şeyler dinliyon bana da yollayacaksın değilmi kart? maç yüzünden vazgeçmedin?

  Like

  1. puercorde says:

   Kızdım aslında Sırrı. Dünyanın en iyi insanı olmadığımı, bu konuda gerçekten acımasız olabileceğimi hem sana hem Nurdan’a söylemiştim. Benimle dalga geçtiniz. Ben o akşam ek sakinleştirici almak zorunda kaldım. Hiç şık olmadı.

   Kartını yollayacağım…

   Sevgilerle.

   Like

Comments are closed.