oldie.

sırf yaşlanmadığımı gösterebilmek uğruna bir karış dip boyası ile gezdiğime inanamıyorum. bugün ayna karşısında, resmen 2 hafta daha idare eder bence bu, derken buldum kendimi. 3 tane beyaz saçım var ama sürekli röfle yaptırınca yeni tanıştığım insanlar hepsini beyaz sanıyor. üniversiteden beri ten rengime iyi gittiği için röfle kullanırım. bir de annem öyle çok seviyor beni. yapıştı kaldı bana bu röfle. ama doktorumun dediği doğru sanırım, içim çocuk kalınca dışım da yaşıtlarımla aynı seviyede yaşlanmıyor. sadece mimiklerim belirginleşti bir de 3 tane beyazım var. yine de dip boyam 2 hafta daha beklesin dediğime inanamıyorum, eskiden dip boyam 2cm uzayınca sokağa çıkmaya utanırdım. ne salak huylarım varmış. hayatım boyunca hiç makyaj yapmadığım için sanırım, saç, benim için bakımlı biri olduğumu gösteren bir detaydır kaşlarımla beraber.

en son yazdığım gibi kış uykusuna yatan ayı pozisyonu almıştım birkaç gündür. haftanın ilk 3 günü işte aşırı yoruldum ve devamında bir de dişlerimle ilgili yine bir operasyon geçirdim. bunun etkisiyle ne bulduysam uyuduğum bir sürece girdim. hatta uyku o kadar güzel geldi ki dün galatasaray maçını bile izlemedim. rahatım çok yerindeydi yatağın içinde. huzurumu galatasaray ile bozmak istemedim. bu yıl kötü oynuyoruz. ta ki dün gece yarısı 3.01’e kadar…

uyuyan halimden nefret ediyorsun ama beni rüyalarımda en çok sen seviyorsun. nasıl uyanabilirim ki bu uykulardan. çünkü uyandığımda yoksun…

çocuk kalpli

onu daha önce rüyamda hiç böyle görmemiştim. çok kızgındı ve uyuma artık diye bana bağırıyordu. ben de şimdi kalkıp ne yapacağım gece yarısı, sabah kalkarım tamam, diye sakinleştirmeye çalışıyorum. sakinleşmedi, daha çok kızarak üstüme geldi. vurdu diyemem ama ittirdi tekrar “uyuma!” diyerek. ama nasıl öfkeli, hiç daha önce böyle görmedim, ciddi ciddi ne olduğumu şaşırdım.

kaktım bende. (ne yapayım ya)

uyandığımda saat 3.01’di, ben de hemen 3.05 mesajımı yazdım lakin sonra korkudan uyuyamadım. beni tekrar rüyamda bulup dövecekmiş gibi geldi. 5’e kadar kitap okudum neyse ki sonra dalmışım yeniden.

bilinç altımın pişmanlık oyunu mu bu diyeceğim ama ben uyumaktan asla pişman olmam ve bunun için suçluluk duymam. onu bir geçelim. böyle olunca erkenden kalkıp hayata attım kendimi. göl kıyısına gidip yürüdüm. sonra sincaplarımın evi ile uğraştım. bir dış boyası kaldı, içini iyice bitirdim. yani öyle bir etki bıraktı ki o rüya bende, evin içine giremedim bir türlü bugün.

uyumaymış…

kolay sanki. zaten zor bir hayatım yokmuş gibi bir de bıraktın gittin beni. öyle kaldım bu dünyada tek başına. seni tek rüyamda görebiliyorum artık, ne yapabilirim ki!!

eskiden uyumama kızar mıydı çok hatırlamıyorum aslında. arkadaşım, hayatımdaki diğer kadınlar gibi emir cümleleri kurmayı çok seven biri değildi. üzerimde hiç güç denemesi yapmazdı. güçlüydü ama yapmazdı. gerçi bir yaptı tam yaptı en sonunda ama haketmiştim. son hallerimden sonra uyuyan halimden nefret etmesi çok mümkün. çünkü onu, uyku ilaçlarım yüzünden kaybettim.

ama onun da anlayamadığı çok şey var. sizin de var. ne ona ne de size kızgınım. 35 yılda biriktirdiğim bir iki kelimem var bu konu ile ilgili, daha fazlasına gücüm yetmedi. umarım onunla anlamanıza yardımcı olabilirim. empati yeteneğim çok olmadığı için bu cümleleri ancak 35 yılda toparlayabildim…

bir kuş olsanıza. değilsiniz biliyorum ama sadece 5 dakika kuş gibi davransanıza. çok değil 2 metre bir yerden atlayın mesela. ayağınız incinir veya kırılır değil mi? çünkü kanatlarınız yok. işte otizm böyledir. tüm hayatınız boyunca kanatlarınız olmadan uçmayı denersiniz ve her seferinde ayağınız kırılır ve incinir.

işte bazen de bunu yaparken dinlenmeye ihtiyacınız olur ve uyursunuz. öyle rüyamda “uyuma artık” demesi yeterli değil arkadaşımın, yapabiliyorsa gelip yerimden kaldırsın. hala dip boyam koyu geliyorken yapsın bunu.

çünkü yaşlı bir çocuk kalpli nasıl olunur bilmiyorum…

sevgiler,

IMG_0977

çocuk kalpli.

13 Comments

 1. …kadınlar gibi emir cümleleri kurmayı çok seven biri değildi.Ben neden erkek sandım bu arkadaşı. Şimdi filmi başa sarmak zorunda mıyım?

  Like

  1. puercorde says:

   Sorun değil ki cinsiyeti, arkadaşım o benim. Kadın olsa da erkek olsa da farketmezdi benim için. Kolu bacağı olmasa bile farketmezdi…

   Sevgiler,
   Çocuk Kalpli

   Like

   1. Yok elbette, ben niçin onu erkek belirledim zihnimde şimdi o kısmını sorguluyorum. Sevgine ve değer verişine saygım sonsuz!

    Liked by 1 person

   2. puercorde says:

    Çok teşekkür ederim ve tekrar özür dilerim “Kuaför” kısmı için.
    Sevgiler,
    Çocuk Kalpli

    Like

   3. Olsun aklınızda bir şekilde kalmışım. Güneşli günleriniz olsun.

    Liked by 1 person

 2. Dora says:

  Biraz okuyucuya da acımak lazım. Arkadaşın yüzünden hayatım kaydı ulan, dert haneme yazıldı şu aranızdakiler. Yazının gerçek olmadığını bilmesem çok beğeneceğim de, gerçek olduğunu bildiğim için sağlam koyuyor. O oyuncak ninni çalıyor mu? Yazı çok güzel.

  Dora Kız.

  Liked by 1 person

  1. puercorde says:

   Ben çoğu zaman gülümseyerek yazıyorum, yani ağladığım da oluyor ama genelde gülüyorum. Sen de okurken gülümse lütfen.

   Evet çalıyor, çok seviyorum ben bunu.
   Çok teşekkür ederim Dora Kız.
   Çocuk Kalpli.

   Like

   1. Dora says:

    Bu blog ünlü olur ben sana söyleyeyim, arkadaşın okur bunları. Okuduğum bloglar içerisinde en iyisi bu, tarafsız, seni dışına çıkararak yazıyorum. Ünlü olur, bu kadar iyi yazma.

    Like

   2. puercorde says:

    O ulaşamadan ben sadece onayladıklarıma çeviririm, zaten şimdi kimbilir hangi Afrika kabilesi ile zaman geçiriyordur, değil internet su sıkıntısı bile olabilir şu an. Ama sanmıyorum ünlü olacağını veya ünlü olsa da bu kişinin ben sanılacağı. Yani burada bir romanlık yazı var, hepsini okumaları gerek. Üşenirler bence…

    Like

 3. theking1907 says:

  Bize bu yazılarla gel hocam özlemişim şu tadda yazını

  Liked by 1 person

  1. puercorde says:

   Geldim Sırrı 🧸

   Like

 4. neerdem says:

  Ahh kimler yaşlanmıyor kiiii. Ben şimdi siyah saçlarımı sayıyorum… 🥺🥺🥺🥺

  Liked by 1 person

  1. puercorde says:

   Uff. Acıttı bu yorum ama.

   Like

Comments are closed.