first snowflake.

bugün yılın ilk karı düşecek yere. aslında karı çok seviyorum. herşey beyaza büründüğünde ruhum iyileşiyor ama ne zamanki kar uzun süre yerde kalıyor o zaman bir bıkkınlık kesinlikle söz konusu. bu yıl onu kosta rika tatilimiz ile minimize edeceğiz umarım. eşime, kendimi biraz biliyorsam tatilde olduğumuz sırada hava güzel olur, biz tatilden dönünce kar fırtınası çıkar, birden 2 metre kar yağar görürsün, diyorum. öğlen 2 gibi düşecek ilk kar tanesi:

IMG_0890

31 ekim’den sanırım, o kadar korkuçlu rüyalar görüyorum ki ağrıma acıma rağmen kalktım, kitap okuyorum. kitabım ise ise bugün düşecek ilk kar tanesi ile ilgili:

IMG_0891

hep kabus görmedim aslında. gece uyandım bir ara. baktım saat 3.01. aslında cadılar bayramı olduğu için ayın bu 31’ini boş geçecektim, bu olumsuz enerjiye arkadaşımı karıştırmak istemiyordum ama rüyamda arkadaşım bana öyle tatlı gülüyordu ki. onca kabustan sonra o kadar iyi hissettirdi ki, ben de devamında bunu girip uyudum.

gülüşlerini çok seviyorum. senin mutlu olup sürekli güldüğün bir dünyada sonsuza kadar sıkılmadan yaşayabilirim…

çocuk kalpli

yine uykum geldi şu an. ağrı kesiciler çok uyku yapıyor. aslında böyle bir tedaviden sonra en iyisi yatıp, uzun uykulara dalıp, iyileşmiş olarak kalkmayı istemek ama çok kötü ya kabuslarım. aklım çıkıyor korkudan. neyse uyuyayım, çocuklar geldiğinde onları kapıda karşılayıp fotoğraflarını çekmek istiyorum. becca’nınkilere hediye de aldım. lazarus’un iki ayak üzerinde ilk cadılar bayramı olacak. annesi turuncu bir balkabağı kostümü almış ona. içinde ne kadar tatlı görüneceğini düşündükçe heyecandan dört köşe oluyorum.

okuyan herkese sevgiler,

çocuk kalpli

4 Comments

 1. Dora says:

  İnanmayacaksın benim de üzerime karanlık gibi çöktü bugün. Hiçbir şey yapmaya gücüm yok, uyuyasım geliyor, ağlamak istiyorum.

  Like

  1. puercorde says:

   Aynen, uyumam gerekiyor dün anestezi aldım bugün de gözlerim kapanıyor ağrı kesiciden ama korkudan uyuyamıyorum. Öyle korkunçlu şeyler görüyorum ki, ufacık bir aklım var onu da kaybedebilirim gibi geliyor.

   Çok sakat birgün bugün, her açıdan sakat. Gece Emmet’ı odama alarak uyuyacağım…

   Cadılar Bayramı da kutlamak istemiyorum, bana çok ters ama çocuklar girince işin içine onlar için çok heyecanlandım sanırım. Türkiye’de ve müslümanlıkta zaten yok bu bayram, hristiyanlıkta da aslında karanlık ile ilgili bir şey kutlamayın diye insanlar açık açık uyarılmıştır.

   Ephesians 5:11, “And have no fellowship with the unfruitful works of darkness, but rather expose them.”

   Bugün katolikler sadece mezar süslemeye gider ve ölülerini anar, ölüler bugün onları duyabilir çünkü dünya ile onlar arasındaki perde çok incelir, denir. Bu hali bile sakat bence.

   Sevgiler,
   Çocuk Kalpli.

   Like

 2. Böyle bir sevginin nasıl karşılığı olmaz aklı hayali duruyor insanın. değerli çocuk kalpli sizi çok seviyorum, öyle güzelsiniz ki….

  Like

 3. puercorde says:

  Canı sağolsun, ne yapalım, olmayınca olmuyor işte.

  Çok teşekkür ediyorum, hep söylerim beni bir de Galatasaray yenemeyince görmek lazım, diye.

  Sevgiler,
  Çocuk Kalpli

  Like

Comments are closed.