35 years.

ağrımdan ölsem de bir miktar da olsa yürüdüm. eşimle sevdiğimiz bahçelere gidip dolaştık. çok güzel görünüyordu bugün burada sonbahar:

seni sevince, kendimi çok iyi hissediyorum. seni sevdiğim her gün, daha mutlu biri oluyorum. çok uzaklarda, benden bir haber de olsan, dünyadaki varlığın hayatıma devam etmeme yetiyor. mutlu olmandan başka hayalim kalmadı artık. eğer sen mutluysan ben de bunu hisseder, mutluluğundan payıma düşeni alırım. bu da yeter iyi hissetmeme.

yaşadığımız dünyaya ait bir sevgi değil bu, biliyorum ama biz seninle doğmadan önce tanışmamış mıydık zaten?

çocuk kalpli (3.05)

bazı insanlar evvelden tanışmışlardır. bunu unutsalar da, doğup bu dünyaya ulaştıklarında, bir yolunu bulup mutlaka birbirleri ile karşılaşırlar. bunun tesadüf olduğunu düşünürler ama bu tesadüften fazlasıdır.

insanların ahir zamandaki yaşının 33 olduğu söylenir, bu dünyaya gelmeden önceki ve öldükten sonra olacağımız yaştır. bazı kaynaklarda bunun 30-35 arası bir yaş olduğu da mevcuttur. bu yaş aralığı, fiziki güzelliğin zirveye ulaştığı ve aklın başa geldiği yaştır. bundan sonra güzelleşme duracaktır ama akıl son halini almış olacak ve kaybolmayacaktır.

böyle denir.

35 yaşındayım…

aklım başıma gelir gelmez ilk hatırladığım şey arkadaşım oldu. inanın geçen yıl bu zamanlar aklımda bile değildi. sadece epilepsi ile açıklayamam bazı şeyleri. bir şeyler olması gerektiği gibi oldu ve gerçek yerine ulaştı gibi. ulaştım gibi. tesadüf yok. eskiden de arkadaştık, şimdi de arkadaşız, sonra da öyle olacağız.

ve bazı insanlar izledikleri filmleri yeniden izlemezler. çünkü akıllarında izlenmişleri vardır. ben bu dünyaya yarım geldiğim için hala o dünyadan bazı sevgileri buraya getirebiliyorum sanırım. ama arkadaşım için izlediği eski bir filmim artık. bunun için ona kızamam, çok değil şurada 1 yıl öncesine kadar ben de böyle biri değildim.

ama mutlu olması için hayatımın son gününe kadar elimden gelen her şeyi yapacağım. yazın da uğraştım aslında ama azıcık da olsa bir beklentim vardı yaparken. bu sefer gerçekten hiçbir şey beklemeden, hiç hayal kurmadan sadece onu mutlu etmeyi düşünerek bir şeyler yapacağım noelde.

emanuel eğer sana dönmezse, demek ki hayatında senden daha iyileri vardır ve buna mutlu olmalısın, onun için mutlu olmalısın demişti.

öyle yapacağım. zaten çok değil sadece birkaç yıl sonra beni yanında gezdiremezdi, utanırdı benden. tabii ki hayatında benden daha iyileri var. böyle olmasına da mutluyum bu yüzden. onu benden çok seven birileri olduğunu bilmek beni mutlu ediyor.

dediğim gibi mutlu olması. başka hiçbir şey yok kafamda.

mutlu geceler,

çocuk kalpli

 

8 Comments

 1. Dora says:

  Bugün bu şarkıyı dinlerken aklıma geldin….

  Liked by 1 person

  1. puercorde says:

   It’s OK… ❤️

   Like

   1. Dora says:

    Böyle bir yorumu ilk kez ve son kez yapacağım.Her insanın hayatında olmasını arzulayacağı birisin. Zaten çevrene biraz daha iyi bakarsan öyle olduğun açıkça görülüyor. Kimse senden utanmaz. Çok üzdü beni bu yazın. Bu dehlizlerde boğulmaya heves etme bir daha. İçin de güzel dışın da. Rüya gibisin, aklına getirme böyle bir daha…
    Dora Kız.

    Like

   2. puercorde says:

    Sanırım en sevdiğimiz bizi istemeyince yine de bir şeyler eksik kalıyor. Çok teşekkür ederim Dora, dediğim gibi sorun yok. İyiyim böyle, bazen bazı şeyleri çözemiyorum, hayat benim için büyük bir bulmaca haline geliyor sadece.

    Like

 2. ceylandan says:

  fotoğraflar harika

  Liked by 1 person

  1. puercorde says:

   Çok teşekkür ederim Ceylan. İnanmayacaksın ama diğer sosyal medya hesaplarımda nerdeyse kimse beğenmedi. İnsanlar birbirlerine düğünde çeyrek altın takar gibi, beğenme atıyorlar. Ne paylaştığının önemi yok, ne kadar iyi olduğunun da önemi yok. Like anlayışları karşılıklı, içeriğin önemi yok. Şu gölden yansıyan bulutları çekebilmek için bulutların gitmesini bekledim yarım saat.

   Yorumun moral verdi. Çok teşekkür ederim gerçekten!
   Sevgilerle,
   Çocuk Kalpli.

   Like

   1. ceylandan says:

    bu fotoğraflar kesinlikle harika. bunu hayatının bir döneminde fotoğrafla uğraşmış ve tüm görsel sanatlara aşırı ilgili birisi olarak söylüyorum.
    sevgiler

    Liked by 1 person

   2. puercorde says:

    Çok sevindim inanın duyduğuma. Bundan aldığım cesaretle bundan sonra bloğum için tüm görsellerimi kendim çekeceğim. Moral verdi inanın yorumunuz.
    Sevgiler,
    Çocuk Kalpli.

    Like

Comments are closed.