you are.

şu an böyleyim:

IMG_0355

katolik kilisesi, ölüler gününde mezarları gelin gibi süsler. ben de eşimin annesinin, cadılar bayramı için aldığı süslerle yatağımı donattım diş operasyonum sonrasında. çünkü altında ölü gibi yatıyorum dünden beri. (aslında böyle diyince de katoliliklerinin ölüleri anma günü ile cadılar bayramı aynı şeymiş gibi oldu ama öyle bir şey yok bilin isterim)

düşündüğümden çok daha zor ve ağrılı geçti ikinci operasyonum. zaten öyle olduğu için öncesinde böyle bir hediye geldi sanırım. bu hediyeden sonra anladım başıma bir iş geleceğini. asıl olay dünmüş. acıtacak kısım dün yapılacakmış.

IMG_0276

dün geceden beri ameliyatlardan sonra kullanılan ağrı kesicilerden kullanıyorum, aşırı uyku yapıyorlar ama aralarda uyandığım an tekrar başlamış oluyor ağrım. şu an sırf bugün adına bir şey yapabilmek namına hem bu süslerle oynayayım dedim hem de go pro’mu yarına hazırlamaya çalıştım. yarın mutlaka bisikletle çıkmak istiyorum dışarı. ama ne kadar başarabilirim hep beraber göreceğiz. şu an bile ufak ufak başladı acımaya.

IMG_0335

ilk izlenimlerim, go pro’nun, ben ışık isteyen bir aletim beni boşuna evde kullanmaya çalışma demesi. evde kullanacak bir alet değil o diyenler olacaktır. mavi küçük oğlum var benim, onun videolarını çekmek istiyordum. telefonla olmuyor, korkuyor ondan. bu aleti kafamda görünce korkmaz diye düşünüyorum. onunla oynarken peşinde gezebilirim. o yüzden iç mekan çekimleri de önemli benim için.

livestream olayını çok çözemedim henüz ama ne kadar mümkün olur 4k’lık bir videoyu telefon interneti aracılığı ile bir yere yüklemek, inanın bilmiyorum. kullandıkça yazarım. neyse heyecan verici bir alete benziyor. en son böyle bir heyecanı garmin forerunner 735xt aldığımda yaşamıştım. insanı spora teşvik eden aletler bunlar. bu tür şeylere verdiğiniz her kuruş sizi iyi hissettiriyor.

aklıma snowboard yaparken kullanmak ne güzel olurdu gibi bir fikir geldi. yani hala snowboard diyebiliyorum bu kadar acıdan ve kaybedilen 3 dişten sonra. pes.

neyse 1 hafta daha kaldı, ondan sonra çok daha sağlıklı bir gülüşüm olacak.

şuna bak çok korkunçlu oldu ya, tam mezarda yatıyormuşum hissi aldım şu an. kapatayım bari bunları.

IMG_0358

ps: şimdi bu cadılar bayramı denen şey aslında öyle komik ve sevimli bir bayram değil. öyküsü eski çağlarda bir kelt festivali olan samhain’e dayanıyor. samhain satanist bir bayram. bugün kendi ilahlarını överler. satanistlerin çok sevdiği bir gündür 31 ekim’i 1 kasım’a bağlayan gece. bakın bu geceyi satanist gözüyle anlatan linkte bir bölümde ne yazılmış:

devil worship

“The Season of the Witch brings cheer.Today the Devil will bring lightTo those who celebrate this night.I pledge this day to Satan’s power,And look forward to Witching Hour;For at the stroke of midnight’s bell,I will praise the King of Hell.”

“Cadıların mevsimi neşe getiriyor, bugün şeytan bu günü kutlayanlara ışık getirecek. Bugün Şeytan’ın gücüne yemin ederim. (Nerdeyse rahman ve rahim olan şeytanın adına diyecek…) Gece yarısının cadılığın bu saatini vurdmasını dört gözle bekleyip, Cehennemin Kralı’nı öveceğim.”

yani hayırlı bir gün değil cadılar bayramı. bir de hasat zamanının bittiği kışın başladığı, iki dünya arasındaki çizginin çok inceldiği gayet sakat bir gün. bende kostümlü çoluk çocuk kapıya gelecek diye süsledim evi yoksa ne müslüman ne de katolik olarak tasvip ettiğim bir bayram. hatta korkutucu.

katolikler 1 kasım’da ölüleri anma gününü kutlar. gider mezar süslerler.

yani her ikisi çok farklı şeyler.

mutlu geceler,

çocuk kalpli.

6 Comments

 1. neerdem says:

  Geçmiş olsun kuzummm!!! Ben bayılırım dişçiye, gülme gazı aldıktan dişçiden çıktıktan 1 saat sonra bile durum hala leyla leyla dolaşırım gülerim sağıma soluma. Tabi benim dolgu senin gibi implant operasyonu değil, canın yanıyordur kesin bu son acı dolu günlerin olsun 🥰🥰🥰🥰🥰 geçmiş olsun!!!

  Like

  1. puercorde says:

   Çok teşekkürler. Gülme gazını anesteziyi verinceye kadar kullanıyor, anesteziyi damardan verince onu da oksijene döndürüyor. Gülecek durumum olmadı bu yüzden, kafa yaptı mı emin bile değilim, gözlerimi zor açıp kapıyorum o andan itibaren. Aslında tam olarak uyumuyorum ama ayık da değilim. Burnumdaki gaz hortumunu çıkarmak istedim bugün, burnum kaşındı ama elimi bile kaldıramadım. :/ İşlem sırasında acımıyor, hiçbir şey hissetmiyorsun da, eve geldikten 1-2 saat sonra o anestezinin etkisi geçince…

   Offfff diyorum sadece…

   Neyse haftaya son bir tane kaldı. O da geçsin umuyorum ki 2020 yıllık sağlık bütçem 1000 doları geçmeyecek.

   Sevgilerle,
   Çocuk Kalpli.

   Like

 2. theking1907 says:

  Geçmiş olsun çocuk kalpli hocam dışarıdan yoruma kapamışsın bloğu galiba kaydolmak zorunda kaldım yorum atabilmek için süsler benide korkuttu çok satanik senin çizgine gitmedi bence

  Like

  1. puercorde says:

   Bunaldım Sırrı, sürekli girdiğim blogla ilgili alakasız bir hakaret alıyordum. Bir de iyi yorum girseler bile iletişim mailini random atıyorlar, cevap yazıyorum boşa gidiyor. Sadece WP kullanıcısına izin vereceğim bundan sonra yorum yapmaları için.

   Ben sadece kurabiyelerinden ve keklerinden faydalanacağım Cadılar Bayramı’nın. Yoksa alakam yok.

   Sevgiler,
   Çocuk Kalpl.

   Liked by 1 person

 3. Dora says:

  Turuncu nevresim ile güzel gider bir denemek lazım bu ışıkları. Go Pro ile çıkma bence bugün dün anesteziden çıkmadın mı yavrum sen?

  Like

  1. puercorde says:

   Yatamam içinde, uyku tutmaz beni. İçinde yatabileceğimi bilsem bunu alırım:

   christmas duvet

   O kadar ağır bir anestezi almıyorum ya, işlem bittikten sonra arabaya yürüyerek gidiyorum, eve gelince merdivenleri kendim çıkıyorum. Gene de uyku yapıyor tabi ama 1 günde kendine geliyorsun. Gerçi bugün Cuma, iki gün yattım sanırım. Bilemedim. Haklısın galiba.

   Like

Comments are closed.