silent night.

her şey çok basit aslında, sevdiğimiz şeyin üzerine kalbimizi giydiriyoruz. bu sevdiğimiz şeyin aslında kötü veya çirkin olduğunu söyleyen bir cümle değil. çünkü sevdiğimiz şey güzel olmasa, onu kalbimizle süsleyemeyiz.

işte 35 yaşıma geldiğimde böyle biri olmuştum. hayattaki tek hazinem sevdiğim şeydi ve ben onu süslemekten mutlu oluyordum. başka şeyleri de seviyordum şüphesiz, hatta hayatımdaki herkesi severdim, sevmesem zaten hayatımda olmalarına izin vermezdim.

sadece sevdiğim şeyin mutlu olması ihtimali ile hayatıma devam eden biriyim artık. belki gelecekten ümidi kestim ama bu durum geçmişte mutlu olduklarıma sahip çıkmama engel değil.

kaderden daha çok tercihlerimizi yaşıyoruz. her zaman başka biri olma şansım vardı. ama ben olduğum şeyi hep çok sevdim. ben başka biri olamazdım.

tüm yaşadığım olumsuz şeylere rağmen olduğum şeyden mutluyum. tüm bu yaşadıklarıma rağmen, tam şu an ölsem bile harika bir hayatım oldu. ben bazen kendimi kayan bir yıldıza benzetirim. kayarken, 3 kişinin baktığı bir gökyüzünde, hayatlarına geçici de olsa parlak bir ışık olmayı denedim.

en sonuncusunun üzerinde çok kaldım çünkü ondan sonra kaybolup gideceğim. sorun değil. dediğim gibi bu benim tercihim ve ben bunu yaşamaktan mutluyum. kaybolup gidene kadar her zaman gökyüzüne baktığında beni görebilmesi için parlak bir ışık olmaya devam edeceğim. asla vazgeçmeyeceğim. ondan ümidi kesip başka birinin gökyüzünü aydınlatmaya ve orada yok olup anlamsızca sonlanmaya, gitmeyeceğim. kırılan her şeyi onaracağım.

benim seçimim, benim tercihim. aptal olduğum için değil, sadece arkadaşımı sevdiğim için de değil,

kendimi de en çok böyle sevdiğim için…

bunlara inanmanız zor, çünkü anladığım kadarıyla hiçbir sevginin gerçekten parçası olamamışsınız. sevmek, sevilmekten daha güzeldir. bence kendinize bu yazıyı okuyunca şunu sorun:

ben neden böyle sevemiyorum?

neden aynaya baktığımda kendimi, biri tarafından sevildiğim için değil, birini sevdiğim için iyi hissetmiyorum?

hayatımdan da yaşadıklarım da mutluyum. olaylar karşısında bazen bir iki olumsuz davranışın peşinden ben de sürükleniyorum. lakin en fazla birkaç saat. sonra özüme dönüyorum. tekrar en sevdiğim şeye dönüşüyorum.

daha önce söylemiştim aslında, şu blogda yazılanların tek harfi yalan değil diye. burada kimseye yalan söylemeye ihtiyacım yok, tam tersi burada gerçek hayatta söyleyemediğim doğruları yazıyorum.

IMG_1096

sizin de hayatınızda böyle güzellikler olsun, siz de bir şeye dönüşün istiyorum. kalbinizdeki karanlıkla ölmeyin. ben de bu anı tekrar yaşayamasam da arkadaşıma yaşatmanın bir yolunu bulayım.

sevgiler,

çocuk kalpli.

10 Comments

 1. neerdem says:

  Kız, Tam hayal ettiğim gibi çıktı!!! Kuzummmm ikinizde çok güzelsiniz nasıl bulmuşsunuz birbirinizi ne güzel ya, şuna bak, şimdi anlıyorum neden bu kadar üzüldüğünü. Ahh kuzum yaaa. İşmiydi o uyku ilacını kullanmak xnx mıdır ne boktur şartmıydı gerçekten şu an kaybedilirmi. Benim hayatımda hiçböyle bir an olmadı. Birde noelin merkezinde NYde yaşıyorum böyle birim hiç olmadı Offf sabah sabah ne üzdün beni

  Like

  1. puercorde says:

   Ona zarar vereceğimi bilsem asla kullanmazdım ki. Tek derdim uyumaktı. O kadar. Ne kafa yaptığının farkındaydım ne de beni olmadığım birine dönüştürdüğünün. Sorun değil. Üzülme boşver. Bu anı yaşamam da yetiyor. Net hatırlayamasam da fotoğrafa bakınca mutlu olmam için çok nedenim var.

   Umarım biri olur Nurdan. Neden olmasın ki?
   Çocuk Kalpli.

   Like

 2. Dora says:

  Siktir et buradaki birkaç kişiyi, nazardan çatlamadan kaldır şunu bence. Ben bu kadar güzel olmasını bekliyordum doğrusu, hiç şok durumuna sokmadı beni. Ben bu kızı bir yerde gördüm, çıkaramadım şimdi ama kesin gördüm. Ünlü biri di mi bu?

  Like

  1. puercorde says:

   Kaldırdım zaten. Görebileceğin birkaç yer var ama o kadarını paylaşmak istemiyorum şu an. İnsanlar benden ne istiyorlar bilmiyorum zaten, ne hakaretleri bitiyor ne kötü enerjileri bitiyor. Bunaldım gerçekten.

   Like

  2. puercorde says:

   İnanmayacaksın ama sen yazmadan önce kaldırmıştım çünkü içimi çok kötü bir his kaplamıştı, şu an o his nerdeyse gözlerimi kapatacak şekilde beni rahatsız ediyor.

   Like

   1. Dora says:

    İnanırım. Sizi nazar yıkmıştır esasen bebeğim, tamam belki senin de mallıkların olmuştur ama net nazara gelir şöyle bir hatıra şeysi. Bir yolunu bul, bulmalı…
    Sana kötü bir haberim de var, kalbi karanlık insanlara asla yardım edemezsin. Ama şu yazılarını okuyan iyi insanlar çok mutlu oluyorlar. Siktiret ispatı. Okumayan bassın gitsin.

    Like

   2. puercorde says:

    Ya sürekli ruh hastası, zeka özürlü, saplantılı gibi üzücü yorumlar alıyorum. Bazı insanların gözünde saplantıları olan bir zavallıyım. Tüm bu anlattıklarımı kendi kendime yaşamışım, arkadaşım dünyanın en kötü insanıymış, bana sürekli eziyet etmekten hoşlanan sadistin tekiymiş, beni hiç sevmemiş, kötü biriymiş şeklinde kötü yorumlar da alıyorum.

    Onlara bir yanıt olsun istedim ama sanırım nazarları beni öldürüyor şu an. Yatıp uyuyacağım şimdi. Kötü oldum. Gerçekten çok kötü hissediyorum. Bu nedir böyle ya. Nefes alamıyorum şu an.

    İyi insanlar için yazıyorum zaten. İyi kalpli ortalama 50 kişilik iyi kalpli bir kitlem var. Onlar için yazıyorum.

    Arkadaşımı hiç görmeden zihninde güzel tanımadığın için teşekkür ederim, Dora.
    Çocuk Kalpli.

    Like

 3. theking1907 says:

  Ne güzel yazmışsın çocuk kalpli hocam birini bulsam aynen böyle sevecem senden öğrendiğim gibi ama zor işte asgari ücretle ev kurmak yuva kurmak hayal bizimkisi

  Like

  1. puercorde says:

   Ah canım ya, biliyorum Türkiye’deki bazı durumları. Mühendis kardeşim var, eşi de kendi kadar maaş alıyor, evleri kendilerinin ve bir çocuğa zor bakıyorlar. Çok zor gerçekten, eğer aileden bazı şeyler kalmıyorsa imkansız gibi evlenmek. Dedelerimiz, onların babaları nasıl yaptı, becerdi inan aklım almıyor.

   Like

   1. theking1907 says:

    Bugünkü kadar haramzade yoktu hocam bugünkü kadar torpil yoktu bugünkü gibi dinci gezinip herkesin hakkına çöken alçaklar yoktu

    Like

Comments are closed.