altıncı gün.

altıncı gün ve ben hala ilk günkü gibi hastayım. inanılacak gibi değil. ateşim o kadar yüksek ki, oda sıcaklığı beni ısıtmıyor. o yüzden ek takviye alıyorum şu an. bunu aldırdım eşime:

IMG_0807

emmet’ı da aldım yanıma. aşağıda olay çıkarıyordu, gel benimle oyuna diye. şimdi uyurken üzerimde atlayıp zıplıyor. uyandırıyor beni iki de bir. soran oldu nasıl bu kadar erken kalkıyorsun diye. doğa kaldırıyor. buradaki hava temiz her yer ağaç olduğu için. dört yanınız beton yığını olmasa siz de kalkarsınız aslında. bir de ben tavuklar gibi erkenden yatıyorum epilepsi hayatıma girdiğinden beri. yatma saatim yazın 10’du, şimdi 9. (kahrolsun bazı şeyler)

dün hastaneye gidemedim, uyku bastırınca yattım uyudum öğlen ama bugün mutlaka takviye almaya gideceğim. verem olsam bu kadar sürmezdi bu nedir ya. her şey üst üste geliyor zaten. bir de iptv’m bozuldu. tüm haftasonuna ne güzel yatağımda futbol izler, maç yorumlarını takip ederim diyordum. o da bozuldu. böyle allahtan belamı bulmuş gibiyim yine! hayır kimseye de bir şey yaptığım yok, kim bela okuyorsa salsın beni, tamam öldüm yeter ya.

uçakta arkadaşıma ve babaanneme söz vermiştim, aslında sadece arkadaşıma verecektim ama babaannemi de ekledim son anda. bari keşke babaannemi eklemeseydim. gittiği yerde rahat edemiyordur şu an benim yüzünden. arkadaşımın da şu an içinde bir sıkıntı varsa, kalbi benim hasta olduğumu söylüyordur ona. o tabi bunu anlamıyordur ama kalbi, ona söylemeye devam ediyordur. o kalbe ulaştım ben, buna eminim. 2-3 saat önce yine 3.05’e birkaç dakika kala kalktım, kalbi uyandırdı beni ama anlayamadım o an ne dönüyor. anlayıncaya kadar da zaten saat 3.10’a geldi. beynim çalışmıyor uykumdan uyandığımda bazen. dünü, bugünü algılayamıyorum.

soldum resmen. türkiye’deyken yüzümü doğru dürüst yıkamadım, amerika’ya geldiğimde tatilde bronzlaştığım belli olsun diye. şu an cadılar bayramı dekorasyonunda kullanılabilecek kadar beyazım. boşa gitti onca güneşlenme de. insanlar zaten burada benim türk olduğumu anlamıyorlar. grand rapids denen yerde herkes hollanda’dan göç etmiş ailelerin çocukları. herkes açık tenli ve sarı saçlı. ben de sarı röfle yaptırınca onlardan biri oluyorum direk. yakın bir zamanda instagram’a becca’ların bize geldiği çoluk çocuk hep beraber bir resmimizi koydum. becca ile kyle’ın saçları koyu renk ama çocukları sapsarı. çocuklar bizim gibi duruyor.

bari yarın iyileşsem ya.

okuyan herkse sevgiler!

çocuk kalpli.

3 Comments Add yours

 1. Toparlan, toparlan toparlan hızla hemde. Kalbin için 😊

  Liked by 1 person

  1. puercorde says:

   Arkadaşımın kalbi için iyileşirim sadece, kendiminkini takmam bence. 6. gün ve zerre iyileşme yok, canım sıkılıyor artık yatağın içinde. Ateşim olduğundan gördüğüm rüyaların çoğu da kabus. Canımdan usanmış bir haldeyim.

   Like

   1. Of işte bu üzdü 😦

    Like

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.