amazing grace.

dün gece rüyamda bir anı defteri yaptığımı gördüm. arkadaşımla ilgili kartpostalları, resimleri yapıştırdığım cildi çok güzel kalın bir defterdi. öyle olunca bu sabah arkadaşımdan aldığım tüm kartpostallara yeniden baktım, kartpostalların arasında “acımasız gerçekler hatırası” isminde bir resim buldum. 2007 yılı rockncoke festivalinde çekilmiş. o resme göre 1 eylül 2007 yılında tanışmışız. sanırım ilk sayfası bu olacak bu defterin. yalnız isme bakar mısın, acımasız gerçekler hatırası. kalbime yumruk yemiş gibi oldum yine bu sabah.

annem dün burada kullandığım son nevresim takımının aynısından almış amerika’da da kullanmam için. çok mutlu oldum. dişçi ziyaretlerim sonrası içinde uyumak, moral olacak. beni çok huzursuz günler bekliyor bu arada. ekim ayı boyunca dişlerimle uğraşacağım. aslında ekim ayı hala dış mekan aktiviteleri ile doldurabileceğiniz bir ay. hakkını vermek gerekiyor. sanırım bu dişçi ziyaretleri izin verdikçe uzun yürüyüşlere çıkıp turuncu, kırmızı ve sarı renklerdeki ağaçların arasında bisiklete bineceğim. sonra noel hazırlıkları başlıyor zaten. ilk defa kendi evimi dekore etme şansım olacak. eşim, evin ışıklandırması için mutlaka profesyonel bir yardım alalım, çıkmanı istemiyorum çatıya diyor ama ben çıkacağım.

dünkü yıldızlarla ilgili paylaşımlardan sonra burcum ve yükselenim sorulmuş. 14 haziran 1984, saat 02.13 böyle olunca burcum ikizler, yükselenim de koç. bu hallerimin ne kadar ilgisi var ama bir süredir yıldızlar hakkında araştırmalar yapıyorum ve bulduğum kaynakların birinde ikizler burcunun yılın tam ortası olması nedeni ile bir geçiş burcu olduğunu bulmuştum. hatta bulduğum kaynaktaki harita böyle.

zodiac-4367961_1280

gördüğünüz gibi tüm burçlar simgesel olarak yuvarlağın etrafındayken ikizler çift başlı bir kartal olarak her iki tarafa da köprü görevi yapıyor. bu kaynakta ikizler burcu, bilinen olumsuz, değişken özelliğinin aksine olumlu bir uyum burcu aslında. böyle olunca alemler arasında daha rahat geçiş yapabiliyor.

deniyor.

ne kadar doğru bilemiyorum tabi. gökyüzüne inanıyorum ama bir insanı sadece burçlar üzerinden tanımlamak çok yanlış. buna en iyi örnek benim. daha tam bir insan bile değilim ki, burcum beni tanımlamak için kriter olsun. tamam yıldızların hayatımıza etkileri olduğuna inanıyorum ama burca göre karakter tanımlaması bana göre değil kesinlikle.

neyse ben gidip arkadaşımla ilgili hatıralarımı yapıştıracağım güzel bir defter bulayım. aslında bu onunla ilgili ikinci defter olacak. diğerini bir süre önce paylaşmıştım. 1 eylül’den beri arkadaşımın bana rüyamda söylediği şeyleri yazıyorum bu deftere. (the heros journal) kahramanım arkadaşım. yeni bir sayfa açtım o gün bizimle ilgili kendime. çok zor bir yazdı, bunu yapmaya ihtiyacım vardı.

dün emanuel’e ben söyledim arkadaşımın gittiğim yeri. direk hemen uçak bileti al, koşa koşa git diye dalga geçti. ben de kırgınlıklarım tamamen geçince öyle yapacağım zaten dedim. hiç kırılma, alınma, bu dayağı zaten haketmiştin, yıllar önce sen golünü atmıştın, şimdi o yerleştirdi bir tane, böylelikle skoru eşitlediniz dedi. papazların bu tanımlamaları da ne komik. canları sıkılıyor bence bunların. on kere düşünsem arkadaşımla aramdaki şeyleri futbol maçı olarak düşünemem. bir de holigan futbol fanatiğiyim. aklıma gelmez.

futbol demişken, an itibarı ile spor, dostluk kardeşlik değil. yarın gene olur ama bugün değil. kesinlikle değil. bugün fenerbahçeli hiç kimse, benim dostum değil. gün intikam günü. yarın tekrar iyi biri olurum ama bugün değil!!

okuyan herkese sevgiler,

çocuk kalpli.

7 Comments

 1. Dora says:

  Papazın gerçekten ‘bir tane de o yerleştirdi’ ifadesini kullanması da yani ne bileyim. Biz kıza stres olmasın diye istanbul’a gelme didik o gidip derbi ateşini yakmış!?? Düşüp bayılmayasın sonra, pişman olmayasın?

  Dora

  Like

  1. puercorde says:

   Hehe tabiki o ifadeyi kullanmadı, skoru eşitledi dedi. Onu ben yazdım.

   Şiddetle başlayan hazlar, şiddetle son bulurlar. Bir yıldır bugünü bekliyoruz biz bebeğim. Kalp krizi geçirip düşüp ölsem bile umrumda değil, intikam istiyorum. Gözümün feri bile gitmiş durumda şu an. Bir saatlik de olsa 3.05 mesajını yazabilmek bir de vaftiz annemin doğum gününü kutlayabilmek için bebek melodisi dinleyeceğim şimdi. Sonra yine intikama döneceğim.

   Şey demiş miydim? İntikam istiyorum!

   Sevgiler
   Çocuk Kalpli.

   Like

   1. Dora says:

    Sana gitmiyor, sen daha sanatsal, entellektüel bir yapıdasın bence-şahsi fikrim bu yönde.

    Like

   2. puercorde says:

    İstediğin sanat olsun bebeğim. Bu sabah kalkıp FAA’yı çaldım:

    Yine bazı arkadaşlar FAA’yı konservatuarda yorumlamış:

    Saatler geçmiyor valla…

    Liked by 1 person

   3. Dora says:

    Rahatsız 😁😁😁

    Liked by 1 person

   4. Dora says:

    Bu erada, İkizler simgesel olarak da iki yarıda da var ama dediğin gibi zodiac’ı yarıdan kesmiş. Kartal başı İkizler için çok iddialı fekat.

    Liked by 1 person

   5. puercorde says:

    Evet, kartal başı hakimiyeti temsil eder ama burada hakimiyet, İkizler burcu üzerinden tüm burçlara ulaşıyor anlamında kullanılmış, İkizler’in bir geçiş burcu olduğundan bahsetmiş, yoksa hakimiyet onların değil. Zaten İkizler’in hakimiyet kurduğu nerede görülmüş.

    Ama gene de bir insanı burcu üzerinden tanımlamak çok yanlış, bir insanın karakterine ailesi, eğitimi, arkadaşları, dini görüşü, tecrübeleri gibi faktörler etki ediyor sonuçta. 10 yıl önceki kendim değilim ben. Hatta 5 yıl önceki kişi de değilim. Tüm insanlar böyle…

    Like

Comments are closed.