testament.

hristiyanların inancında tevrat ve incil olmak üzere iki kitap, yani iki ahit vardır. ahitin kelime anlamı söz vermek demektir. ilk ahit yerine gelmeyince, yani söz tutulmayınca ikinci ahit yapılmıştır. tanrıya yeniden söz verilmiştir. bunu bir inanca bağlamak için yazmadım. bugün benim de bir konuda tanrıya verdiğim sözü tutmadığımı farkettim. şu an tek dileğim ise tanrı ile aramda ikinci bir antlaşmanın olması. bu anlaşmayı 29 eylül’de amerika’ya uçarken gökyüzünde yapacağım.

kötü olduğum ilk an dönmek ve iyi oluncaya kadar ailemin yanında kalmak sözü ile amerika’ya dönüyorum. iyi olmazsam amerika da yok, evlilik de. burada da bir antlaşma söz konusu. yani amerika’ya giderken ikinci bir söz daha veriyorum.

aslında tam olarak hala epilepsi teşhisi koyulmadı. hala geçmişte kullandığım ilaçların yarattığı bir durum olduğu düşünülüyor. ama iyi haber, günlük ilaç tedavim dışında 20 gündür hiçbir ekstra sakinleştiriciye ihtiyaç duymadım. kendimi herhangi bir overreact durumunda bulmadım. kalp atışlarımın düzensiz attığı bir durum olmadı. bence çok iyi geldi bana akıl hastanesinde geçirdiğim zamanlar.

iki söz verince akla üçüncü söz geliyor hemen. bu tür şeyler de iki sayısı üçe tamamlanmazsa anlamsızdır. mutlaka üçlenmiş olmalıdır. o yüzden üçüncü bir söz daha vermeye karar veriyorum.

arkadaşım…

o beni çoktan unutmuşken ben bir ömür hatırlamaya ve yaşadığım her gün kalbini asla bensiz bırakmamaya söz veriyorum. bunun için kendime yukarıda yazdıklarımdan çok daha iyi bakmam ve hayatta kalmam gerekecek.

eğer bilirseniz bu gerçek bir yemindir. her şey çok daha güzel olacak.

okuyan herkese kocaman sevgiler,

çocuk kalpli.

4 Comments

 1. Dora says:

  Görüşemiyor olabilir miyiz şimdi? İstanbul’a gelirdin hani? Benim seninle kesin görüşmem lazım. Yapar, ayarlarız belki çocuk kalpli birkaç saat?

  Liked by 1 person

  1. puercorde says:

   Şu an net bir plan yapmadım ama sana daha önce bahsettiğim sabaha kadar içip, iğrenç şeyler yediğimiz arkadaş grubumla 28 gecesi yapacağız sanırım bir şeyler. Tabi sana uyar mı bilmiyorum. Taksim’de James Joyce adında bir Irish Pub var. Orada Kilkenny içmeyi çok seviyoruz, oraya gideriz muhtemelen. Sağlık durumumdan dolayı öyle sabaha kadar içmeyiz sanırım ama gene de muhabbet olur uğrarsan. Netleşirse haber vereceğim söz. O bile kesin değil.

   Yoksa sen gel Michigan’a. Kışın kartopu oynarız.
   Sevgiler,
   Çocuk Kalpli.

   Liked by 1 person

   1. Dora says:

    28 Eylül final, 29 Eylül ahit diyorsun yani. Ben de katılayım madem o geceye. Haber bekliyorum.

    Liked by 1 person

   2. puercorde says:

    Öyle sarhoş olma gibi bir amacım yok, istesem de olamam da mutlaka bir adet Kilkenny içmem lazım. Amerika’da yok bu biradan. Tadına deliriyorum. Kesinleşsin, haber vereceğim mutlaka. Belki de Cuma akşamı olur, net değil şu an.

    Like

Comments are closed.