chest.

nerdeyse tüm gün hastanedeydim. annem, kanına baktıralım, orana ultrason çektirelim, burana idrar tahlili yapalım, seni hazır gelmişken bir eeg’ye de sokayım diye kapı kapı gezdirdi bugün beni. deli oldum, çıldırdım, en sonunda herkesin içinde kızdım ona. yarın şaka gibi bir gün olacak. sabah eeg’ye girip öğleden sonra göğsüme ultrason çektirip, kistlerimin içindeki sıvıları şırınga ile çektireceğim. bu acıyan bir şey. lokal anestezi ile yapıyorlar, yapılırken hissetmiyorsunuz ama lokal anestezi geçince acıdan kıvranıyorsunuz. yılda bir kez yaptırıyorum. sıkıntı oluyor o gün. bir de eeg eklenince, sanırım yarın hayatımın en zor günlerinden biri olacak.

bugün hastaneden eve gelince tesellim, oyuncak sandığım oldu. çok seviyorum bu oyuncaklarla oynamayı. hepsi hayatımdaki özel kişiler tarafından alındı bana. teker teker her birini sandığın dışına çıkarıyorum önce, sonra elimle severek tekrar yerine koyuyorum. arkadaşımın aldıklarını, kalbime de götürüyorum.

daha önce çok yazmayı denedim aslında. kimse anlamadı beni ama bir zamanlar arkadaşım çok seviyordu beni. hatta belki de ilk başta sadece o seviyordu. o kelebekler vadisine uğradığımız tatile çağırmasaydı beni belkide bugünler hiç olmayacaktı. o kadar kördüm ki daha gençken. o kadar görmüyordum ki. hatta yakın bir zamana kadar yine net görünmüyordu her şey. itiraf etmesi zor ama epilepsi hastalığının duygular üzerinde bazı etkileri var. ben de olumlu oldu ama herkeste böyle olmuyor sanırım. o yüzden genellemek istemiyorum şu an ama bir şey olduğu kesin.

bu blog da o açılan gözlerimin yansıması. sanırım hem yazan hem de okuyan için baya keyifli bir yere döndü 1 yıl içerisinde. 3.05 tamamen içten gelen bir konsept. üst görsel de öyle. kendi kendine birden büyülü bir yer haline geldi birden. 3.05 mesajlarını silmiyorum bu arada, yayınladıktan sonra bloğumun giriş sayfasındaki menüye gün gün ekliyorum. oradan okuyabilirsiniz.

Screen Shot 2019-09-17 at 22.36.13

okuyan herkese mutlu geceler,

çocuk kalpli.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.