red nose.

tatilimin güney etabı tamamlanıyor yarın. endişelendiğim gibi bir tatil olmadı, tam tersi çok güzel geçti tüm zamanım. yazmaya korkuyorum ama hastaneden çıktığımdan beri, yani 15 gündür, kriz geçirmedim, dahası hiç paniklemedim, herhangi bir ekstra sakinleştiriciye ihtiyaç duymadım, duygularımı da çok iyi yönettim, bir iki üzüldüğüm şey de duymama rağmen sorun etmedim. sadece sıcaktan bir an kendimi kaybedecekmişim gibi oldum birkaç gün önce ama kolay değildi bir anda 31 derece sıcağa dayanmak. michigan’da bu dereceyi sadece birkaç gün gördük, gördüğümüz günlerde de ben evde klima ile yatıyordum.

sevinsem mi üzülsem mi bilemediğim bir haber aldım aslında dün emanuel’den. arkadaşım libya’dan ve tunus’tan ayrılıyormuş (iyi haber) ama başka bir afrika ülkesine gidiyormuş (kötü haber). dediğim gibi sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim çünkü libya’dan ayrıldığını bilsem de şu an hangi ülkeye gittiğini bilmiyorum. yani her defasında önceki haline rahmet okuttu, şu an hem merak ediyorum hem de öğrenmeye korkuyorum.

libya’ya gittiğini öğrendiğimde çıldırmıştım. sonra, bugünlerin başıma geleceğini bildiğim için hiçbir sosyal medya hesabını takip etmemeye karar vermiştim. öyle de yaptım. hatta yazın başında twitter’a gündem olmasaydı savaştan hiç haberim bile olmayacaktı, libya’daki olayları hiç bilmeyecektim. diyorum ya ben biliyordum başıma gelecekleri. uzak durdum, kaçtım. tabi bir şekilde beni buldu yine.

neyse ki iyi sonlandı. yani öyle sonlanmasını ümit ediyorum. bilemiyorum nereye gidiyor. nolur iyi bir yere git artık ya. tüm yaz yatağımda ağladım, sürekli uyumak zorunda kaldım, kocaman göbeğim oldu. kim verecek şimdi bu göbeği.

burnumun ucuna güneş kremi sürmeyi unutmuşum, o acıyor şu an. geçen gün de sırtıma sürmeyi unutmuştum, senkronize şekilde acı veriyorlar. neyse yüzüme gözüme biraz renk gelmiş oldu böylelikle. çoğunlukla kırmızı ama olsun. renk renktir. ihtiyacım vardı bu güneşe. çünkü kış michigan’da uzun sürüyor.

okuyan herkese kırmızı burunlu çocuk kalpli’den sevgiler,

benny de çok selam söylüyor!

IMG_9476

çocuk kalpli.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.