the forbidden forest.

eeg günü. nefret ediyorum nefret. bu sabah kalkar kalkmaz ilk işim bunu iptal etmeye çalışmak oldu. istemiyorum moralimin bozulmasını. perşembe günü evime giderken bir de bunun üzüntüsünü yaşamak istemiyorum.

tabi iptal edemedim, hatta edemediğim gibi bir de eşimin babası tarafından sabah kahvaltısı diye evden çıkarılıp dişçiye götürüldüm. boğaziçi üniversitesi’ndeyken snowbreak adında bir aktivite ile tanışmamla başladı bu dişçi ziyaretleri. çok iyi kayamıyorken dağda biri ile şiddetli bir şekilde çarpıştım ve üst dişlerimi adamın kafasına vurdum. birer birer çürümeye başladılar bunu yaşadıktan sonra. her yıl başka bir tanesi çürüdü. kaplama yaptırarak çürümeyi durdururuz sanmıştık ama kaplamanın altıda çürümeye başlamış şimdi. amerika’ya döner dönmez bir de implant tedavisine başlayacağım. beni kandırarak götürdü diyorum çünkü bana postasına bedava diş röntgeni kuponu düştüğünü ve benim için kullanmak istediğini söylemişti. sonra bir baktım çıkışta röntgenin ücretini ödüyor.

yeter ama artık ya, kandırmayın beni, iyice aptala döndüm, dedim içimden. ama eşimin babası da dünya harikası bir insan, oğluna nasıl davranıyorsa bana da öyle davranıyor. tabi yaşları 70’nin üzerinde olduğu için biraz daha fazla korumacılar. bu implantlara 7000 dolar gömeceğim ama elinde bir daha kola görmeyeceğim diyor.

kesin görmezsin.

aslında eşimin babasının bugün beni dişçiye götürmesinin bir nedeni daha var. türkiye’de çok daha uyguna yaptırabilirim bu implantları. sanırım o aileme, çocuk kalpli’yi de çocuğum gibi seviyorum, ona çok iyi bakıyorum, mesajı vermek istiyor, dönmememden o da korkuyor.

becca da dünkü konuşmamızdan sonra göstermemeye çalışsa da daha çok korkuyor, az önce bana sadece gönüllü olarak aylık gelir elde edebileceğim bir programı atmış maille. annene bunu mutlaka anlat, haftanın sadece bir veya iki günü sevdiğin şeyleri yapıp aylık 500 dolar civarında bir para kazanacaksın, kendini iyi hissetmiyorsan yapmak zorunda bile değilsin, diyor. gönüllü aktiviteler de amerika’ya gelen mültecilerin ulaşımını sağlamak, ehliyet almalarına yardımcı olmak, onlara şehri gezdirmek ve para kullanmayı öğretmek gibi şeyler, tabi çocuklar için yapılan aktiviteler de var, onlar süper oluyor benim için zaten, yüzüm gülüyor onlarla uğraşırken.

olabilir. hatta olur.

bu gece iyi bir sonuç alırsam sanki her şey yeniden mümkün olur.

çocuk kalpli.

3 Comments

 1. Zihnime öyle bir 5 eylül yerleşmiş ki. Siz değil benim seyahat edecek ((:

  Liked by 1 person

  1. puercorde says:

   Çok teşekkür ederim. Çok heyecanlıyım, son anda kötü bir şey olacak diye aklım çıkıyor.

   Like

   1. Olmasın,olmayacakta temennim orada çok sıhhatli ve mutlu zaman geçirmeniz.

    Liked by 1 person

Comments are closed.