the hero’s journal.

uzun süredir kendi içimde yeni bir yolculuğa çıkmak istiyordum ve sanırım bugün, 31 ağustos’tan daha iyisi olamaz. tabiki arkadaşım da benimle birlikle geliyor. o zaten, ben nereye gidersem gideyim, hep benimledir. en çok da bu bloğu yazarken benimle olduğunu hissediyorum, yazdığım bu kelimeler sihirli sanki, bir şekilde arkadaşımın kalbini buluyor yayınla butonuna bastığımda.

bir süre önce yeni bir rüya günlüğü almıştım, aynı zamanda günlük hayatımdan küçük notlar da alıyorum bu defterlere. bu defterin diğerlerinden farkı bir kahraman temasına sahip olması. arkadaşım da bir masal kahramanı benim için zaten, o yüzden maceramın, arayışımın adına onu yazıyorum hemen.

merak edenler için defter: https://theherosjournal.co gerçekten burada anlatıldığı gibi, her sayfası birbirinden sevimli, o yüzden ayımla birlikte yatağıma alacağım.

IMG_7683

başlangıçların en büyük özelliği, olumlu veya olumsuz her şeyi geride bırakmasıdır. uzun zamandır buna ihtiyacım vardı. göz görmeyince gönül unutuyor diyorlar ama bir çocuk kalpli, öncekinden de güzel seviyor, her gün daha güzel seviyor, her gün yeniden öğreniyor sevmeyi sanırım.

unutmak yerine daha güzel sevmeyi seçiyorum ve tüm hikayeyi yeniden yazmaya karar veriyorum. arkadaşımı görmek için yepyeni uykulara da dalıp onunla birlikte sıfırdan yeni bir dünya kuracağım…

okuyan herkese kocaman sevgiler,

çocuk kalpli.

IMG_7640

3 Comments

 1. Dora says:

  Ben Çocuk Kalpli olsam bu sabah bloğumun ismini de “Hep 5 Yaşında” yerine “Arkadaşım ve Ben” diye değiştirsem mi diye düşünürüm. Oyuncakların, pijamaların ve Noelinden çok arkadaşını okuyoruz bacım biz.

  Şeka.

  Defteri görünce, tam Çocuk Kalpli birine ait dedim. Senin gibi cici ve sevimli. Seviyorum olm ben seni, hiç gelecek misin tatilinde İst’e? Bir şeyler set ettin mi?

  Dorea.

  Like

  1. puercorde says:

   Bu yorumumu okuyunca nasıl bir tepki vereceksin ama bununla da ilgili bir çalışmam var zaten, haha. Noel’in, oyuncakların ve pijamaların birleştiği bir Noel resmimiz var arkadaşımla, Üst Kısım görseli olarak onu çizdiriyorum.

   Şu an sadece gider gitmez ailemle tatile çıkıcaz, İzmir’den Antalya’ya kadar koy koy gezmeyi planlıyoruz ve tek plan bu. Sonra ailemin yaşadığı kuzeydeki şehrime gidicem. Plan oraya kadar şimdilik. Bir dönüş tarihim yok henüz ama Ekim’e kadar Türkiye’deyim muhtemelen. Sonlarında mutlaka bir İstanbul gezisi yaparım gibi. Kiliseme gitmem lazım, bir de İstanbul’da sürekli bir araya gelip sabaha kadar içtiğimiz ve sonrasında iğrenç şeyler yediğimiz bir arkadaş grubum var. Onları mutlaka görmem lazım. Haber veririm ama, bakarız.

   Çocuk Kalpli.

   Like

 2. Dora says:

  Şu cümleyi okuduktan sonra gözlerime perde indi:

  “Noel’in, oyuncakların ve pijamaların birleştiği bir Noel resmimiz var arkadaşımla, Üst Kısım görseli olarak onu çizdiriyorum.”

  Ya ne kızsın, bir milyonda bir gibi, çok yaşa ama çok zor bu kafayla.

  Haber bekliyor olacağım!!

  Dora

  Liked by 1 person

Comments are closed.