coke.

aslında akşam sezonun son softball (beyzbol) maçını oynayacağız ama gözlerim kapanıyor şu an. bu yazıdan sonra yatar, uyurum sanırım. ilaçları büyük ölçüde azaltsak da öyle hemen çıkmıyorlar bünyeden, tahminen 1 hafta daha devam eder bu uykulu, yorgun, şaşkın halim. tek iyi yanı 4 eylül’de gireceğim eeg’ye süper hazırlık oluyor, çünkü inanılmaz sakinim, umarım tüm dalgalanmalarımın sonu gelmiştir. nolur iyi çıksın ya, evliliğim bitiyor resmen. anneme ciddi ciddi boşatacak mısınız beni diyorum, hiç tereddütsüz evet diyor.

siz uyandığınızda kabuslarınız sona eriyor, ben uyandığımda kabuslarla boğuşuyorum. benim için kabuslar uyandığımda başlıyor…

aileme göre, giderek büyümek yerine yaşadıklarım karşısında güç kaybedip sürekli küçülüyorum ve artık beni korumaya almaları gereken zaman geldi de geçiyor. ne değişecek ki hayatında, tek kavgamız kola olacak, bir bardaktan fazla içmene izin vermeyeceğim, orada çaktırmadan fazla içtiğini içemeyeceksin sadece diyor. orada eşin varsa, burada da biz varız diyor annem.

doğru aslında…

sadece bunca şeyin ardından bir de eşimden boşanırsam tahminen kendime gelişim 2023 yıllarının ortalarını bulur artık. o da hayattaysam.

neyse biraz sabahki yazım üzerinden devam edeyim. astral boyut da bir hayat, şu an yaşadığımız da ama kesinlikle aynı değiller. birinden diğerine sağlıklı çıkarım yapmak mümkün değil. gaybı gerçekten allahtan başka kimse bilemiyor. bunu en başından beri bildiğim halde, bu hataya düşmemin, durumun ciddiyeti hakkında bunu okuyan insanları uyarmasını diliyorum.

yani akıl hastanesinde bitti.

gerçek değil demiyorum. hayatla hiçbir alakası yok da demiyorum ama ayırmazsanız kesinlikle zarar veriyor diyebiliyorum. arkadaşımın kalbiyle aramdaki bağ gerçek. o kadar yoğun bir duygu ki kalbinin beni her çağırışı, ben arkadaşımın yanındayken onu bu kadar hissetmezdim. kolay değil sizi 4 yıl önce gerisinde bırakan birinin ardından bunları hissetmek. bunu dünya üzerindeki hiçbir saflıkla veya ruh hastalığı ile açıklayamazsınız. hissetmek ile düşünmek arasında büyük bir uçurum vardır. düşündüğünüz şeyi hissedemeyebilirsiniz ama bir şeyi hissediyorsanız düşünmenize gerek bile kalmaz. hissetmek farklıdır!

hissediyorsunuz. inanmamaya çalıştıkça hissediyorsunuz. bundan kaçmaya çalıştıkça hissediyorsunuz. o kadar yoğun bir duygu. ama hayatla da sağlıklı bir bağlantısı yok. keşke olsa ama yok.

bazı aynılıkları olan farklı 2 dünya işte. ayırmayan benim gibi üzülür.

okuyan herkese mutlu geceler, az kaldı benim de gecem yakın da sizinle bir olacak, o zaman kendime de iyi geceler demiş olacağım.

çocuk kalpli.

8 Comments

 1. Dora says:

  “düşündüğünüz şeyi hissedemeyebilirsiniz ama bir şeyi hissediyorsanız düşünmenize gerek bile kalmaz. hissetmek farklıdır!”

  Ben iptalim BRO.

  Liked by 1 person

 2. puercorde says:

  Bunlar Çocuk Kalpli kimseler için geçerlidir belki, öyle direk üzerine alınmasan?

  Like

  1. Dora says:

   Yok BRO, çocuk kalpli değilim ama yine bana haram geceler. Ebeme koydun bu yazınla. https://www.youtube.com/watch?v=H6fU1qovM68

   Liked by 1 person

   1. puercorde says:

    Ben de severim o şarkıyı. Sezen Aksu’nun soloya girdiği konser versiyonu daha güzeldir. Ben Nilüfer değil de Sezen Aksu bu şarkıya girdiğinde ağlamışımdır hep. https://www.youtube.com/watch?v=wvxRfxvrb60

    Like

   2. Dora says:

    Abi yapma şarkıda 10 sn ya var ya yok.

    Like

   3. puercorde says:

    İşte o yüzden Sezen. O duyguyu 10 saniyede veren sese Sezen Aksu diyoruz biz. Beni Nilüfer’in haram gecelerde yalandan yanması değil, Sezen Aksu’nun bu şarkıyı 10 saniyede böğrünün yanıyormuş gibi söylemesi etkiliyor.

    Liked by 1 person

   4. Dora says:

    Doğru aslında şimdi yeniden dinledim altındaki yorumları okudum, herkes aynı kafada, ne kadınlar ya, bunlar gibi gelecek mi yine??

    Liked by 1 person

   5. puercorde says:

    Sanmam.

    Like

Comments are closed.