boş gemiler.

yabancısı olduğum bu dünyaya geldiğimden beri, gerçek yerim neresi diye hep düşündüm durdum. sonunda buldum sanırım, ben şu an kaldığım yere aitim, olmam gereken yer hep burasıymış meğer. burada insan taklidi yapmadan, olduğum gibi davranabiliyorum ve davranışlarım garip karşılanmıyor. burada gerçekten 5 yaşındayım.

delirdiğim düşünülüyor, lakin ben hiçbir zaman akıllı biri olmadım ki zaten. hem bence, imkanı olan delirsin. harika bir duygu. istanbul’da bir süre beraber yaşadığım faustina adında bir arkadaşım vardı, bazen ofisine giderdim kızlarıyla, o iş yoğunluğunda bizi görünce delirirdi. sen çık, sen de çık, hepiniz çıkın diye kovardı bizi. uzun süre eğlendik bu diyalogla. gerçekten insan buradayken, ya gidin ya, allah aşkına bir gidin ya moduna giriyor.

tabi sevdiklerim böyle düşünmüyor, herkes sabrının sonunda. özellikle annem ve babam geceleri uyuyamıyordu, buna bu sabah kardeşim de eklenmiş durumda. teselli olsun diye, ona buraya birgün düşeceğimi hep bilmiyordun sanki diyorum, biliyordum ama en azından ilk ziyaretinin 40 yaşında olmasını umuyordum, çok erken düştün oraya, lütfen çık bir an önce oradan, alışırsan kalırsın orada, alışma oraya diyor. alıştım bile buradan çıkmak istemiyorum diyorum, annem nasıl tanıyor seni, bu yüzden 3 gün sonraki biletini bile beklemeden hemen gelmen için bilet aldırdı diyip arada sırada da olsa burada kalma hevesimi kursağımda bırakıyor.

benim kardeşim olmak da kolay değil, benden 2 yaş küçük birisi, ablasına ablalık yapmak zorunda kalıyor. hatta sınırlarını sonuna kadar zorlayıp, olmayan cinsel hayatıma bir çözüm bulmuş durumda, gidip durumumu kendi gibi diğer doktor arkadaşları ile konuşmuş. neurontin adında bir ilaç ismi vermişler ona, aldığın zamanlarda kasık kasların gereğinden fazla kasılıyormuş, böylelikle cinsel anlamda kendi kendine rahatlıyormuşsun, aslında ilacın amacı bu değil ama insanlar hep bu şikayetle gelmiş, olur olmaz yerlerde, çok zor durumlarda kalmışlar. yılda bir iki kere bunu deneyebiliriz bence diyor. etkisi değil yan etkisi için bir ilacı kullanmak diyorum sadece. komik ve iğrenç ama denemeye kesinlikle değer bence. kışın özellikle, çok rahatsızlık veriyor durumum.

böyle yazınca da aslında bu halimin nedeninin tek sebebi, hayatımda cinsellik olmaması gibi duruyor. alakası yok. o kadar çok şey var ki. cinsellik belki de en son konulardan biri. aseksüel olmak, olduğum kişinin bir parçası sadece. hem sevdiğim hem sevmediğim ama daha çok sevdiğim bir yanım. böyle olmayı seviyorum, olduğum şeyi seviyorum. sadece bazen ruh halimi çok zorluyor, sevmediğim zamanlar bunlar. o zaman diyorum keşke böyle olmasaydım ama yılın sadece birkaç gününden bahsediyoruz burada da.

neyse, bugünden itibaren ilaçlarımı azaltıyoruz, dün gece nabız değerlerim düşük çıkmış, bu sabah doktorum konuştu benimle, eğer bu ilaçları aynı şekilde kullanırsam solunum depresyonu durumuna sokacak beni. azaltacağız ve perşembe akşamı da taburcu oluyorum zaten. herkese mesaj için çok teşekkür ederim lakin düşünmeden edemiyorum, sizi bile inandıramıyorsam iyi olduğuma ailemi inandıramamam çok normal sanırım.

neyse çok acıktım, sabah kahvaltı yapmamıştım.

yemek yok mu yemek?

çocuk kalpli.

2 Comments

 1. Dora says:

  Ölüler de sanıyor ki diriler her gün helva yiyor sevgili Çocuk Kalpli! Biz de yılda bir iki kere, üzme hiç o çocuk kalbini. Dene ilacı, işe yararsa bize de haber ver!

  Liked by 2 people

  1. puercorde says:

   Kışın psikolojik olarak sıkışınca denerim muhtemelen. Hatta belkide hiç denemem, bilemiyorum. Haber verir miyim onu da bilemedim. Of Dora ya, hiç beklemediğim bir yorum oldu bu sanki, hahaha.

   Liked by 1 person

Comments are closed.