you left me again.

bugün eski erkek arkadaşlarımdan birinin doğum günü ama hangisi hatırlayamıyorum…

yataktan çıkmam yasak. başıma saplanan ağrıların, rüyasız, kıpırdamadan daldığım uykularım ve yataktan çıkamamanın nedeni belli oldu. hala nöbetler geçiriyorum. dün gece eşim yanıma uzandığında farkediyor bunu. akşam en sevdiğimiz filmlerden birini açtığımızda, ben uyuyakalıyorum yanında, o da uzun zamandır ilk defa odamı terketmek yerine yanımda uyumak istiyor ve uykuya dalıyor. ama gecenin bir vakti zorla uyandırıyor beni.

“uyan lütfen çocuk kalpli, nöbet geçiriyorsun.”

uyanamıyorum tabi. gece doktorumuza mesaj bırakıyoruz, sabah mesajı aldığında acil şehre dönün diyor. bir an önce eeg’mi görmek istiyor. belkide bu sefer hastaneye yatıracak. burada kalmak istiyorum, öleceksem burada ölmek istiyorum diyorum. olmaz diyor. böylelikle yarın ilk uçakla eve dönüyoruz. bir göl evi maceramız daha hüzünle sona eriyor.

bir iki gündür ne kadar iyi oldum desem de görünen o ki içim paramparça olmuş durumda, tüm isyanı beynim aracılığı ile gönderiyor.

eşim yemek almaya giderken arkadaşımı kaybetmeme neden olan ilaçları veriyor yüksek dozda, ben de uyumadan önce bu satıları yazıyorum. ne komik, onu kaybetmeme neden olan ilaçlar onu yeniden kaybettiğimde acımı geçirmem için teselli olarak veriliyor.

“you left me again…”

sorun yok iyi olacağım. sadece düşündüğümden daha çok zaman alacak gibi görünüyor.

okuyan herkese sevgiler, sanırım herkes ailesinin yanına gidiyor bayram için. umarım ben de yakın zamanda aileme kavuşurum.

çocuk kalpli.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.