220th day of the year.

“yarın yeni bir pijama alırız, hep istediğin ağır battaniyelerden alırım, evi soğuturum onu kullanabilmen için. lütfen eve gidelim, yarın öğlen eeg’n çekilsin, doktor yatırmayacak, sadece daha etkili bir ilaç etkili olacak mı ona bakacak”

daha etkili bir atom bombası denenmedi üzerimde diyorum eşime, bu sefer öğle uykumdan kalktığımda…

ne kadar kardeşimin sözünü dinlemeye, bir an önce hayata dönebilmeye çalışsam da içim kırılmaya devam ediyor ne yazık ki. bunu durduramıyorum. en son konuşmamızdan sonra bir iki diyaloğumuz daha oldu emanuel’le. sanırım onlar kırıyor içimdekileri. emanuel herhangi bir gelişme olup olmadığını merak ediyor, ben de ne gibi bir gelişme bekliyorsun en son mesaj 4 yıl önce geldi diyince, libya’ya gidip gitmediğini nasıl biliyor hiçbir ortak arkadaşınız yoksa ve her yerden seni bloke ettiyse diye soruyor.

o an ikimiz de susuyoruz. o da anlıyor aslında yanlış bir şey söylediğini ama artık oradan dönemiyor. yine de düşünemediğimiz şu an göremediğimiz bir şey olmalı üzme kendini diyor.

mümkün mü?

ben kalbimle karar verdim masal kahramanı olduğumuza, bundan sonra böyle devam edeceğimize. ama beynim kabul etmiyor işte. beynim hastalandı. daha önce de çok üzüldüm ama bu sefer, tüm yüreğimle, olan olmayan her şeyimi koyup, dürüst olduğumdan sanırım çok daha fazla sarsıldım.

belkide sadece inandığım dünya üzerime yıkıldığı için böyle hissediyorum, bilmiyorum ama elimde değil, çok üzülüyorum.

her üzüntümüzde beni bir kere daha terkediyor gibi hissettim hep. ama en üzücüsü buydu sanki…

mutlu geceler,

çocuk kalpli.

2 Comments

 1. Hocam üzme kendini artık vardır bunda bir hayır var de geç epilepsi hastaları birden bire açıklanamayan bir sebepten ölüyorlarmış bugün gazetede okudum aklıma direk sen geldin yapma bunu gözünü seveyim

  Like

  1. puercorde says:

   Daha benim epilepsi hastalığımın tanısı kesinleşmiş değil ama keşke öyle ölsem, hep öyle ölmek isterim, uykumdan uyanamayarak.

   Like

Comments are closed.