second base.

hayatımda beni koruyan, kollayan insanların olması çok güzel. yoksa 1 gün bile hayatta kalacak potansiyel yok bende. bu kesin. ama gene de bugün ayaklarım geri geri gidiyor becca beni hesaba çekeceği için. aslında baya açılmıştım konferansa giderken ama yüz mimikleri yine de kendini belli ediyor sanırım. merhabamdan anladık direk. ona yalan söylemeyeceğime söz verdim ama ona gerçekleri de söyleyemem, neden hafta ortasında antipsikotik kullanmaya ihtiyacım olduğunu anlatamam. 35 yaşına gelmiş birine artık geçmişi sorulmamalı zaten. çocuk kalpli bile olsa, en sevdikleri oturmuştur kalbine, hayatına girmesi gereken herkes girmiştir artık. ilk gözaltı çizgisi yüzünde belirdiğinde, saçına ilk beyaz düştüğünde zamanın acımasızlığını farketmiş neyi seveceğine, neyin peşinden gideceğine karar vermiştir, boşa geçecek birgünü olmadığını anlamıştır. hele benim gibi biriyse o kişi, zamanının dolmak üzere olduğunu biliyordur.

zor bir gün bekliyor beni…

olumlu bakmak adına, spor yapmanın beni daha çok açtığını dün bir kere daha anladım. 20 km bisiklet sürünce akşam beyzbol maçımızda çok sıkıntı çekmedim. second base’de (2B) başlayıp ilk 15 dakikayı 2/3 lük vuruş yüzdesi ile 1 sayı ile ve 1 top tutuşu ile kapadım. bilmeyenler için biraz anlatayım.

2000px-Baseball_positions.svg

normalde takımın en kötü oyuncusu olduğum için nerdeyse hiç topun gelmediği right field’de oynuyorum ama dün sayımız çok azdı. oyun aslında çok basit. izleyene karışık geliyor ama 1 atıyor 2 vurmaya çalışıyor. 2 vurursa sırasıyla 3’e 4’e 5’e ve tekrar 2’ye koşuyor. bunları sırasıyla tamamlarsa 1 sayı kazandırıyor takımına. eğer vuruş yapan takımınız değilse topu tutmak için sahaya diziliyorsunuz.

lakin 15 dakika sonrasında bir topa vuramayınca panik yaptım. ondan sonra hiç vuramadım ve takıma faydalı olamadım yine. bunlar hep çalışmamanın verdiği özgüven eksikliği. bat cage’e gidip daha çok topa vurmalıyım. oyun bittiğinde yine kötü hissediyordum.

gene de second base oynamak çok güzel bir duyguydu. eve geldiğimde şunu açmıştım bilgisayardan, dinlerken uyuyakalmışım. ben bazen dinliyorum yatmadan önce bebek melodileri, beni çok mutlu ediyor. sadece bebekler için olduklarını düşünmüyorum.

okuyan herkese mutlu günler.

çocuk kalpli.

7 Comments

 1. Kusura bakma ama Şu yazından sora beni kimse inandıramaz 35 yaşında olduğuna benim 5 yaşındaki kardeşim dinlemiyor bebek ninnisi sıkıcı buluyor televizyon karşısına oturmak istiyor:))) Televizyonda izlemiyorsundur kesin sen

  Liked by 1 person

 2. puercorde says:

  Sadece fiziken 35 yaşındayım zaten. Televizyon izlemem, 2000 yılında internet hayatıma girdiğinden beri bakmıyorum, sadece futbol, basketbol ve beyzbol izlemek için spor kanallarına üyeliğim var. Yazları Espn kışları Bein izleyerek geçiriyorum boş zamanlarımı.

  Kardeşinin televizyon izlemesine izin verme, hep şiddet içerikli şeyler dolu. Bebek melodisini sevmek zorunda değil ama 5 yaşında televizyon izlemek istemesi de o kadar yanlış sanki?

  Sevgiler,
  Çocuk Kalpli.

  Like

 3. Suna Varol says:

  Gözaltı çizgileri olan insanlar çok gülmüş demektir çocuk kalpli, Bu insanlar güldükçe daha güzel görünürler. Ama anti aging zamanın gelmiş. Daha çok derinleşmemeliler. En kısa zamanda Kendine uygun bir gözaltı kremi bulmalısın.

  Dünyanı seviyorum. Beni koruyan insanlar var diyince böyle bir şey yazma ihtiyacı hissettim. Ben de koruyayım hiç tanımadan madem. Şöyle birisin kafamda:
  https://onedio.com/haber/ruhu-hep-cocuk-kalan-insanlarin-ideal-sevgili-olduklarinin-kanitlari-635909

  Böyle de kal….

  Liked by 1 person

  1. puercorde says:

   Çok teşekkür ederim gerçekten, gönderdiğiniz linkte kendimde özdeştiremediğim tek şey olmadı.

   1-2 ay önce annem ve kardeşimle konuşmuştum bu durumu, gözümde bir çizgi var yorulduğumda veya yarım güldüğümde beliriyor ne yapayım ne kullanayım diye. İkisi de hiçbir şeyin yok, senin yüzünden biz yaşlandık sen gayet iyi duruyorsun diye dalga geçtiler. Ama benim de içimden geçen gözaltı için bir şey kullanmaya başlamak. Bakalım.

   Sevgiler,
   Çocuk Kalpli.

   Like

 4. Bloguma bir göz atarsanız sevinirim

  Liked by 1 person

  1. puercorde says:

   Mutlu yıllar.

   Like

Comments are closed.