love will tear us apart again.

forrest gump’ı çok sevdiğim kadar time traveler’s wife filmini de çok severim. o filmi ilk izlediğimde geçmişe gidemiyordum, zaman yolculuğu benim için sadece gelecekten ibaretti ve gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini asla bilemediğimden anlamsız geliyordu. filmde tam tersi bir işleyiş var, zaman yolculuğu yapan karakter hep geçmişe gidiyor, sadece bir kez geleceğe gidiyor onda da öldüğünü görüyor. ama o filmi ilk izlediğimde, acaba demiştim, geçmişe gidebilir miyim.

gidebilirmişim, buna sadece inanmamışım…

filmde henry, sevdiği kadının çocukluğuna gidiyor. sanırım ben de ruhani olarak kendime yeniden geldiğimde arkadaşımın bebekliğine gitmeyi deneyeceğim. şu an buradaki en yakın arkadaşımın oğlu lazarus’u kaldırdığım gibi, onu da kucağıma almak istiyorum.

bunu da bugün lazarus’u kucağıma aldığımda düşündüm. emanuel’in dediği gibi beni affetmezse asla arkadaşımın çocuğunu kucağıma alma şansım olmayacak. lazarus’u kucağıma aldığımda becca’yı almış gibi oluyorum, sevdiğiniz birinin çocuğu böyle hissettiriyor. lazarus da beni seviyor, beni ne zaman görse kolları açıp bana tırmanmak istiyor. ama bazen lazarus’a sarıldığımda, arkadaşımın çocuğunu kucağıma almanın hayalini kuruyorum.

buna asla sahip olamayabilirim. bu yüzden sanırım gelecek zaman yolculuğum onun küçüklüğüne olacak. onun dışında şu ara başka yolculuğu kaldıramam. özellikle gelecek ile ilgili tek şey görmek istemiyorum. ne olacağını bilmek istemiyorum. sadece zamanın beni içine alıp sürüklemesine ihtiyacım var şu an.

mutlu geceler.

çocuk kalpli.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.