stand the test of time.

asla kaçamayacağımı artık biliyorum ama keşke bir gece olsun kafamı yastığa koyduğumda aklımda olmasa. bunu da 5 dakika önce noel resminizin magnetini buzdolabının üzerine yapıştırdıktan sonra yazıyorum.

aynı resmi bir süre önce facebook’a geri yüklediğimde kardeşim “bu mudur yani, çocuk kalpli dediğin bu kadar mıdır, senin hayatın bu kadar küçük mü , sonsuza kadar aynı kişide takılı mı kalacaksın” diye sitem etti.

mümkün mü kalmamak, düşünmekten nefes alamıyorum. sabah uyandığımda aklıma ilk gelen şey o oluyor, yatarken de son şey. bazen de hiç düşünmesem bile baktığım yerde karşıma çıkıyor. bu akşam size saatler hakkında yazarken, eşime evliliğimizin 3. yılına ithafen bir duvar saati yaptırdığımı hatırladım.

51539A68-9335-4BAB-9673-A5404A536742.JPG

3’e 10 var olduğunu saatin resmini sosyal medyaya koyduktan birkaç gün sonra farkettim. bu rakamlar sürekli karşıma çıkıyorlar, büyük bir olay değil benim için ama saatin üstündeki mesaja şimdi yeniden baktığımda saatin (zamanın) yine bana mesaj göndermiş olduğunu ve benim bunu anlayamamış olduğumu görüyorum. rakamlar 3 ve 1’i gösterirken, geride kaldık ama “love like ours has stood the test of time – bizimki gibi bir sevgi zamana yenik düşmez” diyor açık açık.

saatteki mesajı ben seçmedim, saat burda bakabilirsiniz: bnkz: clock

zaten olay saatin bu mesajı yazması değil, benim bu resmi çektiğim sırada 3 ve 1 rakamlarına denk gelmesi ve çektiğim resme şu an baktığımda bana mesajı bu rakamlarla okutması.

bu saati de bir şekilde yok etmeliyim ama nasıl başarıcam onu da bilmiyorum. eşime diye aldım ama benim için anlamı farklı bir yere çıktı. utanıyorum duvarda durmasından şu an.

ah diyorum ya, ben akarsuyu, başkaları deniz ama o hep okyanus.

okuyan herkese yeniden mutlu geceler,

çocuk kalpli.