june 5. (progress)

sonunda iyileşiyorum. 1 saat önce uyandığımda boğazım artık acımıyordu. hemen evdeki küçük battaniyelerden birini sırtıma geçirip komşumuz gail’in evine gittim, resmini göstererek benim elemanı gördün mü diye. onların çiftleşme mevsimi, arka ormandalar hepsi gelip gidiyorlar daha bu sabah gördüm diyince hem mutlu oldum hem şaşırdım.

bu dünyada tek sevişmeyen varlık ben miyim ya, sincap bile bu olayı başarmış. ayrıca hayal kırıklığına da uğradım biraz. sevimli hayvanlar sevişmez gibi bir düşünce oluşturmuşum kafamda. beynimden vurulmuşa döndüm resmen.

bazen istemeden de olsa astral seyahat yapıyorum ama tam olarak o aleme geçmiyorum. bedenim uyurken ben başında başka şeyleri düşünüyorum. bugün geçmişin kaybolmamasının bir yerlerde kitap gibi okunabilmesinin tek nedeninin sevgi olabileceğini keşfettim. bu hayatta en saf duygularla sevdiğimiz şeylere ulaşabiliyoruz. geçmişe yolculuk ve sevgi arasında bir bağ var.

evet.

umarım yarın kalktığımda tamamen iyileşmiş olurum. yazı derslerime başlamak istiyorum. zamanım daralıyor, şimdiden 5 gün kaybettim. bunu yapmadaki amacımı dersleri aldığım kadına anlattığımda, istediğin cümleyi oluştur, onun üzerinden başlayalım, 2 ay sonra onu mükemmel olarak yazarsın, harflere daha yavaş çalışırız diye bir öneri ile geldi aslında.

öyle pat diye çıkmıyor özel günlere ait sözler işte. 2 ay sonraki doğum günü için yapay bir ruh hali yaratıp elime kalem alamam ben. samimi değil. bana göre de değil.

eşim yine eve başka bir oyuncakla geldi. kano getirmiş. geçen yaz vermont’taki göl evimizde çok eğlenmiştik kanoyla, michigan’da daha çok göl olduğu için bir tane de kanomuz burada olsun diye düşünmüş. aslında ben biliyorum neden o kanoyu bugün getirdiğini de. neyse kızmadım bir şekilde, benim kinim ve kızgınlığım genelde 2-3 saat sürüyor zaten.

neyse aşağıya inip kaptan amerika’ya yardım etmeye devam edeyim. new york’u kötü legolardan arındırmamız lazım.

okuyan herkese mutlu geceler,

çocuk kalpli.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.