lunesta (2)

uyuyakalmışım yine. emmett’ın sıkıldım kalk benimle oyna ötüşlerine uyandım. dün normalde geceleri 1 tane aldığım ilacı aynı gün 2 tane alınca bugün kafamı kaldıramıyorum. aslında bloğumu okuyan biri şu tepkiyi verecektir, son yazdığının sadece üzerinden birkaç saat geçti?

birkaç saat geçmedi işte, günler geçti. bedenim yorgun olmadığı ve keyfi uyuduğumdan uzun seyahatlere çıktım rüyamda. ben heryerdeydim. hatta yorulmuştum kalktığımda. böylelikle gündüz uykularında daha rahat astral çıkabileceğinizi de yazmış oldum. aslında bloğumda daha çok hayatla olan kavgamı paylaşıyorum ama birkaç gündür iyiden iyiye astral seyahat bloğuna dönüştüm. (hep böyle gitmeyecek ona göre)

hala çok üzgünüm. görüldüğü gibi o hayata dair hisler ne kadar mükemmel olurlarsa olsunlar yaşadığımız hayatta iyi hissetmeye yetmiyorlar. belki uyandığınızda 1-2 dakika. fazlası değil. hayat tüm acımasızlığı ile bizimle. eminim okuyan bir insana ya alt tarafı bir spor müsabakası, başka derdin mi yok senin gibi düşünüyor olabilir. bazılarının dünyası bu kadar, bu hayata dair algısı bu kadar. bir tarafta ne kadar mükemmelseniz öteki tarafta o kadar değilsiniz işte.

galatasaray olmasa, oyunlar olmasa, oyuncaklar, pijamalar ve noel olmasa ben hep uyumayı seçerdim sanırım. hatta bugünü haftalarca yaptığım zamanlar oldu geçmişimde. uyku ilaçlarını bu dönemde abuse ettim. herkes bu hayatta büyük bir hata yapar ben de bu hakkımı benzo’larla kullandım. sanırım amacım uyumak olduğundan tedavi olabildim çünkü bağımlılık tedavisi için gittiğim doktor “bunu kullanmadaki amacın neydi” diyince sadece uyumak demiştim. “senin uyuyasın mı var, o kolay onu hallederiz” diye merak etme diyip sonrasında uyuyacağım ama imza atarken 2 adımdan birini unutacağım bir tedavi ile yolladı beni. kafa amaçlı kullanıyor olsaydım bu kadar kolay kurtulamayacaktım, muhtemelen en az 3-4 ay hastanede yatmam gerekecekti. (neyin peşindesiniz dikkat edin)

şu anda uyumak için yine bir şey kullanıyorum ama türkiye’deki tam karşılığı imovane’ mı değil mi emin olamıyorum. lunesta burada eszopiclon etkili ilaçken imovane türkiye’de zopiclon olarak geçiyor. ikisi de non-benzo ama gaba reseptörleri ile çalıştığından yine tehlikeli, o yüzden geceleri eşim veriyor. asla bir kutuyu elime vermeyecek bu şekilde devam da edecektir. karşılaştırma yaptığımda benzoların en büyük özelliği ne olduğunu anlayamadan uykuya geçmeniz ve kalktığınızda çok mutlu hissetmenizdir, bu kullandığım ilaç (lunesta) o mutluluğu uyumadan önce veriyor, birden huzurlu hissetmeye başlıyorsunuz ve devamında uykuyu getiriyor. kalktığınızda da hayat normal hislerle devam ediyor. ama gördüğünüz üzere ikisi de aynı tehlikede kimyasallar.

bu ilacı sadece 3 aylık alabilecektim ama alkolü bırakma sözü ile hayatıma devamlı sokabildim. doktor tavsiyesi olmadan kullanamayacağınız gibi her ilacın insan bünyesinde farklı etkiler bıraktığını da söylemek isterim.

yazarak rahatlıyorum, sanırım şimdi daha iyiyim.

sevgiler,

çocuk kalpli.

 

3 Comments Add yours

 1. theking1907 says:

  yazılarını acaba astral seyahatle ilgili bir şey paylaşır mı diye soluksuz okuyan kitleden :)) elif dedimi (sevdiğimi) rüyalarımda benim görüyorum evlenmişiz kavuşmuşuz sen de diyorsun ya zaman yolculuğu yapılıyor ben astral yapıyor olabilir miyim diye düşünmekten kafayı yiyeceğim başkaları da zaman yolculuğu yapıyor sen gibi bu yukarıdaki ilacı kullanayım mı bakırköyde uygun özel hastane var yazmıştın belki param ona yeter paylaşır mısın ismini???

  Like

  1. puercorde says:

   Merhaba, ben ilaç ismini “gidin bu ilacı kullanın” diye paylaşmıyorum ama :/ kendi günlüğümü, kendim de çok seviyorum, dönüp dönüp yazdıklarımı okuyorum, ne düşünmüşüm ne hissetmişim ne yapmışım diye. Bence Lunesta’nın TR’de tam muadili yok, olsa da bunu birkaç kere epilepsi krizi geçirmem yüzünden Lamictal ile birlikte kullanıyorum ben. Olay ilaçta değil, olay sende. İlaç sadece uzun uykuya yardım eder. Olay ilaçta bitmiyor.

   Aynı zamanda üstüne basa basa, “Gaybı Allah’tan başka kimse bilemez” diye yazdım bir kaç yazı önce. Kalbini temiz tut ve iyi kötü her şeyin yararına olduğuna inan. Geleceği ancak yaşayarak bileceksin.

   Hastanenin ismini verip google’a link olmak istemiyorum ama direk telefon numarasını bırakıyorum senin için. +90 212 543 55 55 Sigortan olmazsa 200-250 TL civarındaydı en son.

   3. kattaki doktor.
   Sevgiler.

   Liked by 2 people

   1. theking1907 says:

    arayacağım çok teşekkür ederim sağolun

    Like

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.