housewarming.

oh bu da geride kaldı. sadece “hadi bu akşamlık birkaç tane iç bakalım” hakkımı sonuna kadar kullandığım için korkunç derecede sinüzit ağrısı ile uyandım bugün. halsiz de hissediyorum, allah benim belamı versin. kötü geliyor işte içme şunu ya.

herkesi sarhoş edip yolladık. herkes mutlu oldu. çok mutlu bir akşamdı. ahh bir saniye. ya ben senegal’e gidiyorum. dün akşam rebecca senegal’de bir seminere gideceğini ve yanında götüreceği birkaç kişiden birinin ben olmamı istediğini söyledi. dini toplantılardan nasibini almış bundan ölesiye nefret eden aynı zamanda afrika’ya gitme gibi bir hayali olmayan biri olarak ilk önce benim türk pasaportum var şimdi sana vize mize bir sürü iş çıkarırım diye kaçmaya çalıştım, onu düşünme ben baktım ona (yuh) sen pasaportunu ve 2 resmini getir yeter dedi. sonra dedim benim uyku düzenim henüz yoluna girmiş değil, son günlerde istediğim gibi dinlenemedim bir yerlerde uyuklayıp sorun çıkarmak istemiyorum dedim. bu sefer de eşime bakıp 1 hafta yat uyu dinlen benden sana izin dedi. eşime baktım direk (adi şerefsiz) rebecca’ya kesin ona uyku sağla, her yere gelir demiş. dedim kiliseye 1 hafta gelmem yatar uyurum. eşime evde de ses istemiyorum dedim. tamam dediler, o zaman dedim ben yukarı kata çıkıp pasaport ile resim getireyim.

1 hafta!! vücudumu gere gere uyuyacağım, yatağın her köşesini kullanacağım. bir tane nevresim takımı var, bir de yorgan, onları hiç kullanmadım, bunun şerefine onları da açacağım.

gerçekten ihtiyacım vardı. daha önce de bu tedaviye başladığımda böyle 1-2 hafta yatmıştım ve evrendeki tüm düşüncelerden uzaklaşmıştım, düşünceler bana ulaşamıyordu. gerçek bir özgürlüktü. şimdi bunu yeniden sağlama şansım var.

gecenin en komik yeri biraz sarhoş olduktan sonra konunun spora dönmesiyle başladı. bana her zaman futbol hakkında sorular soruluyor. birisi maçlar hafta sonu gündüz mü oluyor diye sordu. sarhoş olduğumdan evet pazar günü olduğunda kiliseye gelmek zor oluyor dedim. tam o sırada rebecca’nın olduğu yerden yüzüme doğru çarpan soğuk rüzgar esintisini hissettim. bazı pazar günleri neden hasta olduğumun beyninde bağlantısını yapmış olmalı. hahaha neyse alıcam gönlünü en kısa zamanda, önüme afrika haritası koysalar senegal’in nerede olduğunu bile gösteremem ama onun için gideceğim. böylelikle en son anksiyete krizimdeki yardımına da ayrıca teşekkür etmek istiyorum. fena olmadı bu senegal işi, birkaç gün sıkarım dişimi, yanımda nintendo’mu götürürüm olmadı saatlerce otele kapanıp oyun oynarım.

bugün de kiliseye gitmeyeceğim. hatta maçı bile izler miyim bilmiyorum. çok halsizim sanırım yatağım içine girip kaldığım yerden devam edeceğim.

7 Comments

 1. talhasndr says:

  Merhaba… Bloğunuza Usa-Turk vasıtası ile ulaştım, forumdan çıkmışsınız kusura bakmayın buraya geldim ama çok keyifli de bir bloğunuz var, ilk tren yolculuğumda baştan sona kadar hepsini kitap niyetine okuyacağım. Size Medicaid ile ilgili sormak istediğim bir şey var (şimdiden özür dilerim forumda bunu tartışmışsınız) Ben Lansing’e geldim 2 ay önce MI Health bana Medicaid yollamış, siz size yollananı kullanıyor musunuz??? Hem aylık 500 dolar sigortaya verecek param yok hem de 5 yıl sonra vatandaşlığa başvurduğumda public charge olarak önüme gelsin istemiyor. Yorumunuz benim için çok önemli, teşekkürler…

  Like

 2. puercorde says:

  Öncelikle Amerika’ya hoşgeldiniz, ben de GR’deyim, oldukça yakınız.
  Forumu bu konu yüzünden terkettim ben aslında, yani orada “NERD” edasıyla gezen tipler var, küçümsemek için söylemiyorum, geleli daha 1 yıl olmamış, her şeyi ben biliyorum edası ile soru cevaplıyorlar, gerçekten çok sinir bozucu. Deneyim paylaşmakla, ben bilirim arasında büyük fark var.
  Ben Amerika’ya ilk geldiğimde bazı sağlık sıkıntılarım olduğu için (ruhsal hehe hem ilaç hem counselling hizmeti ihtiyacım var) bana en uygun olan sağlık sigortasını seçtim. (ilk doktorları araştırdım, onların hangi sağlık sigortası ile çalıştığına baktım) MyPriority HMO Silver 3200 ile aylık 400 dolara anlaştım. Bunu aylarca kullandım hatta biri detain diğeri acil servis iki kere de hastanede yattım. Bu sağlık sigortasının özelliği 3200 dolara kadar her şeyi Co-Pay olmadan kendiniz ödemeniz, 3200 dolardan sonra hastane masraflarınızın tamamını, doktor ziyaretlerinizin de %80’ini onların ödemesi şeklinde gerçekleşiyor. (Tek hastanede yatmada zaten 3200 doları cebimizden çıkardık, acil serviste maşallah D vitaminime kadar bakmışlar)
  Yeni yıla girerken Michigan Health Medicaid yolladı. Benim Immigration işlerimi avukatım yürütüyor, aradık sorduk nedir ne değildir, Michigan eyaleti elinde fazla Medicaid kotası bulundurduğu için elindekileri çalışmayanlara gönderiyormuş. Tamamen eyaletsel bir durum. (Bu arada MI Health benim özel sağlık sigortam olduğunu bildiği halde Medicaid yolladı) Forumda vay vatandaş olamazsın vay public charge da Trump da şu da bu da. Akılları yok fikirleri var, daha durumumu açıklayamadan bir sürü hakaret yedim. Sonra da sildim üyeliğimi zaten. Demek hala gözüküyor yazdıklarım.
  Public Charge ben sanmıyorum. Dediğim gibi eyaletin kendisi yolluyor çünkü elinde imkan var, zengin bir eyalet Michigan. Kendisine fazlası ile yetiyor. Ben hiç kullanmadım ama iptal de etmedim, kendi sağlık sigortamı dolu dolu kullandığım ve şu an çalıştığım doktor ve counselling Medicaid kabul etmediği için kullanmıyorum. Ama böyle bir ihtiyacım olmasa aylık 400-500 dolar vermezdim.

  Umarım çok fazla açıklayıp kafanızı karıştırmamışımdır. Gene de takdiri size bırakıyorum.
  Sevgilerle.

  Like

 3. talhasndr says:

  Çok güzel bir insansınız, uzun uzun açıklamışsınız, inanın büyük yararı oldu. Sadece Detain’i anlamadım, kötü bir şey olmamıştır inşallah. Ben de işe girene kadar Medicaid’i kullanacağım, işe girince param olunca ben de sizinle aynı sigortayı yaptırırım artık. Şu an ödeyemeyeceğim, başıma bir şey gelirse en azından Medicaid’im olur, apandistim patlasa para vermeden tedavi olurum.

  Like

  1. puercorde says:

   Gidip polise kendimi öldüreceğim dedim o da beni kelepçeleyip hastaneye götürdü. Sakın polisin yakınlarında kendimi öldürmek istiyorum diye bir expression’da bulunmayın. Götürüldüğünüz hastane de sizi hemen paraya dönüştürüyor, kanınızdan alınabilecek tüm tahlilleri yapıyorlar.

   Çok teşekkür ederim ince yorumunuz için, yardımcı olabildiysem ne mutlu.

   Liked by 1 person

   1. talhasndr says:

    Çok geçmiş olsun. Başka birinden de benzeri bir şey duymuştum da inanmamıştım. Youtuber kızın biri ilgi çekmek için intihar edeceğim videosu çekmiş, arkadaşları polisi aramış, kızı akıl hastanesine götürmüşler 1 hafta çıkamamış dediğine göre, gerçekmiş ya vay anasını.

    Like

   2. puercorde says:

    Evet, ilginç bir sistem var burada. Mesela ben sizden şikayetçiyim, polis daha kanıt olmadan sizi gelip tutukluyor. Kötüydü gerçekten, hayatımda ilk defa kelepçelendim, nasıl kötü hissettirdiğini anlatamam. Şu an çevremde sevdiğim birkaç kişi şaka amaçlı tehdit ediyor şunu yap yoksa seni akıl hastanesine kapattırırım diye. Ben de biriniz arayıp beni intihar edecek diye ihbar ederseniz akıl hastanesinden çıktığımda şart olsun sizi vururum dedim, korkmuşlardır umarım. Siz siz olun Facebook’unuza dahi böyle depresyonik bir şey yazmayın.

    Sevgiler.

    Liked by 1 person

 4. talhasndr says:

  Korktum :)))

  Like

Comments are closed.