frozen.

dün gece en son yazdığım yazıdan sonra sabahı bekleyip gün ışıkları odama vurunca uykuya dalmaya karar verdim. ama gözlerim ara ara kapanıyordu. ben korkudan uyumak istemiyorken öyle bir anda olabilecek en saçma şey oldu ve mahallemizdeki güç kaynağı büyük bir gürültü ve ışık topu şeklinde patladı. birisi evime gökten füze attı sandım. aklım yerinden çıktı. dün donan yağmurda ağacın donan dalı ağaçtan ayrılmış ve güç kaynağının üzerine düşmüş ve patlama gerçekleşmiş. evimizdeki elektrik gitti, evde de ısıtma sistemimiz elektrik ile çalışıyor, resmen 1 saat içerisinde ev buz kalıbına döndü. annem ne kadar eşinin babasının evine gidin dese de en azından birkaç saat evde uyuyayım gün ışıyınca gideriz dedim eşime. o soğukta uyuduk, iki tane battaniye altında olmama rağmen 9 gibi soğuktan donmak üzereyken uyandım.

yarın doktora gitmeye karar verdim, sinüzit iltihabı ile nyquil kullanarak başa çıkamayacağım, bugün boğazlarım da ağrıyor. umarım iltihap boğazlarıma inmez, ikisi birleştiğinde çok kötü oluyorum.

eşimin ailesinin evine geldik, buna en çok evin köpeği sevindi bir eşimin bir benim üzerime atlıyor. her şey buz tutmuş durumda, hasta olduğumdan mı böyle hissediyorum bilmiyorum ama çok üşüyorum, hava -30 C’deyken bu kadar üşümüyordum. hatta o gün hiç üşümedim, çıplak ayaklarımla kara bile atladım.

çok az uyudum dün gece, sanırım çok erken yatacağım. şu an akşam yemeği bile yemek istemiyorum. yataktan çıkarmayın beni lütfen, çok soğuk!!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.