not today.

bu sabah kalktığımda şunu diyordum kendime, bugün geçerse en az 20 yıl daha yaşarım.  gerçekten çok zordu bugün kendi kendimi sakinleştirebilmek. en son cuma günü artık sakinleştirici yardımı almayacağımı yazmıştım, dün aslında çok iyi geçti ilk gün olarak. kar yağdı, galatasaray yendi, buz hokeyi maçına gittik, orada da yendik ama dün ne kadar iyiyse bugün de bir o kadar kötüydü. bu sabah biri tarafından dolandırıldığımı anladım. öyle büyük bir meblağ değil ama böyle kendime moral verme aşamasındayken bunu yaşayınca biraz düştüm diyebilirim. 34 yaşımda hala herkese güvenemeyeceğimi öğrenememiş olmam ne üzücü. 7 yaşındaki çocuğun parasını elinden böyle alamazsın. normalde bugün kiliseye gidip rebecca’nın çocukları ile oynamayı planlıyordum, bir de dün kızak almıştım kendime kaymak için. hiçbirini yapamadım ama yarın daha çok kar yağacak, yarın daha çok moral bulacağım, yarın daha çok çabalayacağım kendim için. dışarısı -20 derece, bugünlerde bir alarm olursa kuzey ışıklarını görebileceğiz. gökyüzü tamamen açılmış durumda. aslında michigan’da yazın da görülebiliyormuş ama kışın görünenin renkleri hep daha güzel oluyormuş.

kötü şeyler hep oldu, hep olacak ve her zamanki gibi yarın sabah kalkıp yine en baştan başlayacağım…

 

2 Comments Add yours

 1. Twist says:

  Twitter’da forma çekilişi yapan birileri var, onlardan biri de beni kazıkladı 2 gün önce, bana GS maçına bilet arıyordum parayı aldı, bileti göndermedi blokladı. 45 yaşındayım, kötü hissetme yalnız değilsin.

  Liked by 1 person

  1. puercorde says:

   Ne olursa olsun internetten kimseye Ebay tarzı siteler dışında para göndermemek gerekiyor. Benim de istediğim eski bir bisiklet modeli vardı, Facebook Marketplace’de görünce dedim alayım eski ama kendim geliştiririm, lastiklerini vitesini yenilerim felan. Çocuk çok paraya ihtiyacı olduğunu bir yere ödeme yapması gerektiğini ve sadece Bitcoin kabul edebileceğini söyledi. Ben de salak gibi gidip Bitcoin yolladım. (350 dolarlık bitcoin için 400 dolar ödedim bir de) Parayı alınca da beni bloke etti. Hiçbir şeye üzülmüyorum, çocuğa yardım edebilmek için Bitcoin kullanmayı öğrendim gecenin bir yarısı, ordayım, orayı kabul edemedim.

   Like

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.