dreaming of home.

noel’i sadece çocuk ruhuma hitap eden dekorasyonları yüzünden sevmiyorum, çok mutlu hissediyorum, çok iyi hissediyorum, huzur doluyor ruhumun her köşesine. yıllar önce küçük bir sahil şehrinde yaşarken bile bu böyleydi benim için. zaten her şey başladığı gibi devam etti hayatımda sanki. sporcu biriydim, ilkokulda bile sık sık şehir dışı müsabakalarına giderdim takımımla, o zamanlardan belliydi sanırım birgün okyanus aşırı bir ülkeyi kendi evim sayabileceğim. ben her zaman yeteri kadar uzağa gitmiş biriydim ve aynı zamanda bir o kadar da kalmış biri.

yeni evimize yılın ilk günü yerleşmeye karar verdik. bambaşka bir hayata başlar gibi açmak istiyoruz kapısını. bu kapı en çok da kendime açılıyor, çünkü yeni yılda kendime kalmak istiyorum, kendi içimde birkaç yıl sürmesini istediğim bir sessizliğe gömülmek istiyorum. düşünmek, anlamlandırmak, tadına varmak istiyorum.

son 10 yılda çok seyahat ettim, birkaç kere taşındım, bir sürü kıyafet ve eşya alıp attım, bir çok insan tanıdım, bazılarını kaybettim. çok eğlendim, çok sarhoş oldum, çok uyudum, çok mutluydum, çok huzursuzdum. çok düştüm, çok kalktım. çok olmasa da birkaç kez aşık oldum, sonra unuttum. kariyer yaptım. değişik sporlar yaptım. sürekli okudum. ruh ikizim ile evlendim. hala oldum. büyüdüm. küçüldüm…

çok yoğundu…

tüm bunlar olurken kendimle hiç konuşamadım. yeteri kadar uzağa gittim, şimdi kendimde kalmalı sanki…

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.