november 4th.

başlamak yolun yarısıdır derler. aslında bir önceki yazdığım yazının milat olmasını isterdim ama o gün galatasaray maçına üzülünce yine erkenden yattım. dün tüm gün boyunca aktif olduğum, gece yarısı dışında uyumadığım ilk gündü, bugün de ikinci gün. onuncu, yirminci, otuzuncu günü görmek istiyorum…

noel yavaş yavaş yerini alıyor yaşadığım şehirde, insanların yılın bu zamanına kavuşmalarına olan sabırsızlıkları ruhen iyileşmeme yardım ediyor. içimden bir ses yakın zamanda kuzey ışıklarının da bizi bulacağını söylüyor, sanki kilometrelerce gitmesek de buraya, yakınlara gelecek. içimde öyle de bir his.

bugünlerde en çok sevdiğimiz aktivite yeni evimize gitmek, içine giremesek de dışarıdan görmek mutlu ediyor. her gün mutlaka bir kez sokağından geçiyoruz, gördüğümüzde lunapark görmüş çocuk gibi seviniyoruz.

hala eşyaları almadık ama. şu ana kadar sadece recliner aldım kendime. birgün amerika’da yaşarsam alacağım ilk şey buydu demiştim. gittim ilk onu aldım. üzerinde sabahtan akşama kadar sallanıcam. sanırım alacağım ikinci şey ise kareli battaniyeler olacak, üçüncü şey ise noel tabakları, sonra şöminenin önüne de renkli ve sevimli bir halı, basement’ı video oyun odası yapsak, garaja da bisiklet ve kızağı attık mı tamam. gerçi yatacak yerimiz ve yemek pişirecek tenceremiz yok aslında ama hallederiz bir şekilde diye düşünüyorum, şu an aklıma öncelik olarak düşmüyorlar. evin kadınından çok çocuğu olunca böyle oluyor sanırım.

bu dünyada olduğum şeyi seviyorum…

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.